See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af netstationer
Beschreibung: Udbud af rammeaftale på levering af 10/0,4 kV netstationer bestående af en samlet løsning indeholdende 0,4 kV fordelingsanlæg, 10 kV koblingsanlæg, DSO (Distributions Styring og Overvågning), kabsling og stationshus monteret med en af Ordregiver leveret 10/0,4 kV transformer. Derudover omfatter den udbudte aftale ligeledes levering af 0,4 kV fordelingsanlæg, 10 kV koblingsanlæg og DSO-tavler som komponenter til brug ved distribution af el i Ordregivers forsyningsområde. Ordregiver har mulighed for at udvide rammen med op til 50%, i forhold til den faktiske tilbudssum, på baggrund af stor vækst samt uforudsigelighed i behovet for udviklingen af elnettet.
Vorherige Bekanntmachung: 178505-2025
Interne Kennung: 449748
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232221 Umspann-Unterstation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232220 Bau von Unterwerken, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31213000 Verteileranlagen, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 31214000 Schaltanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Udbud af rammeaftale på levering af 10/0,4 kV netstationer bestående af en samlet løsning indeholdende 0,4 kV fordelingsanlæg, 10 kV koblingsanlæg, DSO (Distributions Styring og Overvågning), kabsling og stationshus monteret med en af Ordregiver leveret 10/0,4 kV transformer. Derudover omfatter den udbudte aftale ligeledes levering af 0,4 kV fordelingsanlæg, 10 kV koblingsanlæg og DSO-tavler som komponenter til brug ved distribution af el i Ordregivers forsyningsområde.