608489-2026 - Wettbewerb
Schweden – Elektrische Lampen und Leuchten – Ljusriggar
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ljusriggar
Beschreibung: Upphandlingen omfattar leverans av kompletta system för växtbelysning (grow lights) för natur- och hybridgräsplaner avsedda för professionellt fotbollsspel. Grundleverans: •2 st växtljusriggar med en belyst yta om minst 440 m² per rigg. •1 st växtljusrigg med en belyst yta om minst 60 m². Utöver ovanstående omfattning (grundleverans) ingår en option att beställa ytterligare ljusriggar.
Interne Kennung: GOT-2026-00136
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16160000 Verschiedenes Gärtnergerät, 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen, 38800000 Steuerungs- und Fernsteuerungsgeräte für Industrieprozesse, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ljusriggar
Intern identifierare: GOT-2026-00136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Ytterligare klassificering (cpv): 16160000 Diverse trädgårdsutrustning, 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 38800000 Utrustning för industriell processtyrning och utrustning för fjärrkontroll, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000