608620-2026 - Wettbewerb
Polen – Forschungsdienste – „Usługa wykonania analiz w podziale na dwie części.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługa wykonania analiz w podziale na dwie części.”
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę wykonania analiz w podziale na dwie części: Część 1: Usługa wykonania analizy pt. „Oszacowanie wpływu FST wdrażanego w ramach programu FE SL 2021-2027 na regionalny rynek pracy, z wykorzystaniem modelowania makroekonomicznego”. Część 2: Usługa wykonania analizy pt. „Transformacja branży automotive w województwie śląskim – wyzwania i konsekwencje dla rynku pracy oraz systemu kształcenia kompetencji”
Interne KennungBZ-ZP.272.5.24.2026.MK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. 2026 poz. 793) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Wraz z ofertą należy złożyć: a) Szczegółowy Opis Sposobu Realizacji Przedmiotu Zamówienia (wypełniony załącznik nr 4a, 4b do formularza ofertowego), sporządzony na podstawie Opisu Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 3a,3b do SWZ) jako przedmiotowy środek dowodowy na potwierdzenie zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie pozacenowych kryteriów oceny ofert, o których mowa w pkt 3.1 i 3.2 rozdziału XIII SWZ. Zasady sporządzania SOSRPZ określone zostały w rozdziale IV SWZ. b) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składane na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (w skrócie JEDZ), c) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, d) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, e) Pełnomocnictwa - jeśli dotyczy; f) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - jeśli dotyczy; g) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp , z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 7. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale X SWZ. 8. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: Usługa wykonania analizy pt. „Oszacowanie wpływu FST wdrażanego w ramach programu FE SL 2021-2027 na regionalny rynek pracy, z wykorzystaniem modelowania makroekonomicznego”.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę wykonania analizy pt. „Oszacowanie wpływu FST wdrażanego w ramach programu FE SL 2021-2027 na regionalny rynek pracy, z wykorzystaniem modelowania makroekonomicznego”. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3a do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (w skrócie: PPU) znajdują się w Załącznikach nr 2a do SWZ. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&c lientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 5. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany w 85 % ze środków Pomocy Technicznej Programu FE SL 2021-2027 oraz w 15 % z wkładu budżetu województwa śląskiego. 6. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz dostępności dla wszystkich użytkowników zostały uwzględnione w pkt 8 lit. B,C (dla części 1) opisu przedmiotu zamówienia lub akcie prawa Unii Europejskiej. Zamawiający wymaga, aby raport końcowy z badania został stworzony zgodnie z zasadami zawartymi w aktualnej wersji Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 w szczególności Załącznika nr 2 Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 https://funduszeue.slaskie.pl/web/guest/w/wytyczne-dot-zasad-rownosciowych 7. Wymagania związane z zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych Wykonawcy, sposób ich dokumentowania, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia zostały uwzględnione w § 2 ust. 6, § 10 ust. 10 oraz § 11 ust. 6 projektowanych postanowień umowy dla części 1 (załącznik 2a do SWZ).
Interne KennungBZ-ZP.272.5.24.2026.MK - Część 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: Usługa wykonania analizy pt. „Transformacja branży automotive w województwie śląskim – wyzwania i konsekwencje dla rynku pracy oraz systemu kształcenia kompetencji”
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę wykonania analizy pt. „Transformacja branży automotive w województwie śląskim – wyzwania i konsekwencje dla rynku pracy oraz systemu kształcenia kompetencji” 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3b do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (w skrócie: PPU) znajdują się w Załącznikach 2b do SWZ. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&c lientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 5. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany w 85 % ze środków Pomocy Technicznej Programu FE SL 2021-2027 oraz w 15 % z wkładu budżetu województwa śląskiego. 6. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz dostępności dla wszystkich użytkowników zostały uwzględnione w pkt VIII (dla części 2) opisu przedmiotu zamówienia lub akcie prawa Unii Europejskiej. Zamawiający wymaga, aby raport końcowy z badania (dla każdej części zamówienia) został stworzony zgodnie z zasadami zawartymi w aktualnej wersji Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 w szczególności Załącznika nr 2 Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 https://funduszeue.slaskie.pl/web/guest/w/wytyczne-dot-zasad-rownosciowych 7. Wymagania związane z zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych Wykonawcy, sposób ich dokumentowania, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia zostały uwzględnione w § 2 ust. 6, § 10 ust. 10 oraz § 11 ust. 6 projektowanych postanowień umowy dla części 2 (załącznik 2b).
Interne KennungBZ-ZP.272.5.24.2026.MK - Część 2