See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări, echipamente și mobilier pentru obiectivul de investiții” Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal”, apelul de proiecte PNRR/2023/C13/MMSS/I4.
Beschreibung: Autoritatea contractanta organizeaza o procedura de atribuire, pe cinci loturi, in urma finalizarii careia intentioneaza sa atribuie cinci contracte de furnizare. Obiectul procedurii îl constituie achiziționarea de dotări, echipamente și mobilier, echipamente IT și electrocasnice, necesare funcționării în condiții optime a Centrului de zi pentru persoane vârstnice, In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatură cu documentatia de atribuire este până în a 18- a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste ca va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4395175_2026_PAAPD1603457
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39151000 Diverse Möbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mobilier
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta achizitia de mobilier pentru cabinetele medicale, cabinete de consiliere, sali multifunctionale si spatii administrative, in cadrul proiectului, ,,Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal” „(Proiect PNRR/2023/C13/MMSS/I4; Contract de finanțare nr. 2051/14.11.2023). Produsele ce urmează a fi achiziționate, precum și caracteristicile acestora sunt prezentate în caietul de sarcini și în fișele tehnice - anexe la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39156000 Möbel für Warte- und Empfangshallen
Los: LOT-0002
Titel: Echipamente medicale și de recuperare
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta achizitia de echipamente medicale in cadrul proiectului ,,Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în Municipiul Caracal”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență – Componenta 13 – Reforme Sociale, Investiția I.4. „Produsele ce urmează a fi achiziționate, precum și caracteristicile acestora sunt prezentate în caietul de sarcini și în fișele tehnice - anexe la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0003
Titel: Echipamente îngrijire personală / cosmetică / masaj
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta achizitia de Echipamente de ingrijire personala /cosmetica/masaj în cadrul proiectului „Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal”(Proiect PNRR; Contract de finanțare nr. 2051/14.11.2023). Produsele ce urmează a fi achiziționate, precum și caracteristicile acestora sunt prezentate în caietul de sarcini și în fișele tehnice - anexe la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Los: LOT-0004
Titel: Echipamente IT
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta achizitia de computere de birou si imprimante multifunctionale, în cadrul proiectului ” Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal” ,Proiect -PNRR/2023/C13/MMSS/I4; Contract de finanțare nr. 2051/14.11.2023). Produsele ce urmează a fi achiziționate, precum și caracteristicile acestora sunt prezentate în caietul de sarcini și în fișele tehnice - anexe la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0005
Titel: Echipamente profesionale bucatarie si catering
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta achizitia de Echipamente profesionale bucătărie și catering în cadrul proiectului „Înființare Centru de zi pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal”(Proiect PNRR; Contract de finanțare nr. 2051/14.11.2023). Produsele ce urmează a fi achiziționate, precum și caracteristicile acestora sunt prezentate în caietul de sarcini și în fișele tehnice - anexe la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör