See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: IMPLANTURI CHIRURGICALE PROTEZE ORTOPEDICE 2026
Beschreibung: IMPLANTURI CHIRURGICALE PROTEZE ORTOPEDICE 2026 Termenul limită pentru publicarea răspunsului/răspunsurilor consolidat/consolidate la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici înainte de data limită de depunere a ofertelor :pana in a 11-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor. Termenul limită până la care se pot solicitat clarificări de către operatorii economici interesați de accesul la procedura de atribuire: pana in a 18-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor,conform art 160, 161 din Legea 98/2016 Valoarea maxima estimata pe contract subsecvent se regaseste in sectiunea II.2 Lista de loturi. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SICAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 4288080/2026/58
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183200 Orthopädische Prothesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -ENDOPROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD CIMENTATĂ NEPOLISATA CU AUTOCENTRARE IN CANALUL FEMURAL
Beschreibung: Conform cu cantitatile minime si maxime din caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -ENDOPROTEZE TOTALE DE SOLD CIMENTATE CU TIJA FEMURALA POLISATA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -ENDOPROTEZE TOTALE NECIMENTATE DE SOLD ACOPERITE CU TITAN FIBRILAR SI PLASMA SPRAY CU DIFERITE CUPLAJE INSERT-CAP
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -ENDOPROTEZE TOTALE PRIMARE NECIMENTATE DE SOLD CU TIJA MORFOMETRICA SI CU DIFERITE CUPLAJE INSERT-CAP
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE PRIMARE NECIMENTATE DE SOLD ACOPERITE CU HIDROXIAPATITA SI CU DIFERITE CUPLAJE INSERT-CAP
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -ENDOPROTEZE TOTALE PRIMARE NECIMENTATE DE SOLD CU TIJA UNIVERSALA SI CU CUPLU DE FRECARE SUPERIOR
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PROTEZE TOTALE DE SOLD NECIMENTATE CU ARIPA DE FIXARE ANTIROTATIONALA TROHANTERIANA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE MODULARE DE SOLD CU POSIBILITATE DE INSERȚIE MINIM-INVAZIVĂ
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ENDOPROTEZE BIPOLARE DE SOLD
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE CIMENTATE DE GENUNCHI CU COMPONENTĂ TIBIALĂ FIXĂ CU TREI RAZE DE CURBURĂ
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: ENDOPROTEZĂ DE GENUNCHI UNICOMPARTIMENTALA CU PLATOU MOBIL
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE DE GENUNCHI CIMENTATE CU RAZA UNICA DE ROTATIE
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA PRIMARA DE GENUNCHI CU NUMĂR NELIMITAT DE RAZE DE CURBURA SAGITAL
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA PRIMARA DE GENUNCHI CU 7 RAZE DE CURBURA
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: SISTEM DE PLACA CU CABLURI PENTRU FRACTURILE PERIPROTETICE
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CABLURI SI CAPSE PENTRU CERCLAJ
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ELEMENTE DE RANFORSARE IN REVIZIA DE SOLD
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: -INEL PENTRU DEFECTE ACETABULARE IN REVIZIA DE SOLD
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: -PLASE METALICE PENTRU RANFORSARE
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: -SISTEM DE PROTEZARE A UMARULUI CU IMPLANTURI SI INSTRUMENTAR COMUN
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: PACHET ENDOPROTEZE DE UMAR ANATOMICE ȘI INVERSATE
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: ENDOPROTEZA DE CAP RADIAL
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: ENDOPROTEZA DE SOLD PARTIALA TIP AUSTIN-MOORE
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA DE COT CIMENTATA
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: ENDOPROTEZA DE GLEZNA NECIMENTATA
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: CIMENT ORTOPEDIC CU ANTIBIOTIC – GENTAMICINA
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: ENDOPROTEZA TEMPORARĂ DE SOLD CU DOUĂ ANTIBIOTICE: TOBRAMICINĂ ȘI GENTAMICINĂ
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: ENDOPROTEZA TEMPORARĂ DE SOLD CU DOUĂ ANTIBIOTICE: VANCOMICINĂ ȘI GENTAMICINĂ
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: -ENDOPROTEZĂ TEMPORARĂ DE GENUNCHI CU DOUĂ ANTIBIOTICE TOBRAMICINĂ ȘI GENTAMICINĂ
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: ENDOPROTEZĂ TEMPORARĂ DE GENUNCHI CU DOUA ANTIBIOTICE VANCOMICINĂ ȘI GENTAMICINĂ
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE DE SOLD CU DUBLA MOBILITATE
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: -PROTEZA DE REVIZIE SOLD CU TIJA MONOBLOC NECIMENTATĂ
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: PROTEZE DE ȘOLD CU PROFIL METAFIZAR HEXAGONAL
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: -ENDOPROTEZE TOTALE DE GENUNCHI CIMENTATE CU INSERT DIN UHMWPE POLIMERIZAT CU RADIATII BETA
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: ENDOPROTEZE DE GENUNCHI CU PIVOTARE MEDIALA
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: PROTEZE TOTALE DE SOLD CU CONICITATE TRIPLA
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: -COMPONENTE DE REVIZIE SOLD CU COADA MODULARA SI MONOBLOC
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: -PROTEZA MODULARA DE REVIZIE DE GENUNCHI CU TIJA FEMURALA SI TIBIALA AJUSTABILE SI INSERT CU CONSTRANGERE RIDICATA
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: -PLACI PENTRU OSTEOTOMIE TIBIE SI FEMUR, STERILE
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: PROTEZE DE SOLD BIPOLARE AUTOCENTRANTE SI AUTOBLOCANTE
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: -SISTEM PROTETIC DE SOLD PRIMAR SI DE REVIZIE
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: PROTEZE MODULARE SI SEGMENTARE PENTRU INLOCUIREA DEFECTELOR OSOASE MARI
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: ENDOPROTEZE TOTALA DE REZECTIE TUMORALA
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE NECIMENTATE DE REVIZIE DE SOLD
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: ENDOPROTEZE DE UMAR NECIMENTATE ANATOMICE ȘI INVERSATE CU PLASMA SPRAY
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: SISTEM PROTETIC DE GENUNCHI SI ELEMENTE DE REVIZIE
Interne Kennung: 46