See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie gminy Miasto Częstochowa.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport oraz zagospodarowanie (niektórych frakcji) odpadów komunalnych wytworzonych na terenie gminy Miasto Częstochowa wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych, w szczególności dotyczących obsługi poszczególnych kategorii PSZOK.
Vorherige Bekanntmachung: 499339-2024
Interne Kennung: CUK-ZPIA.2600.1.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Obecnie obowiązujące umowy o udzielenie zamówień publicznych na odbiór i transport/ odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy Miasto Częstochowa zostaną zakończone do 30 września 2024 r. Jednocześnie przedmiotowe usługi ze względu na ich specyfikę wymagają zapewnienia ciągłości ich świadczenia, chociażby ze względów sanitarnych, w szczególności w przypadku zalegania odpadów ulegających biodegradacji oraz niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które w okresie letnim wymagają zwiększonych częstotliwości ich odbiorów wynikających z art. 6r ust. 3b u.c.p.g. Na powyższe zwrócono również uwagę w wyroku KIO z 14.07.2023 r., KIO 1844/23 (LEX nr 3612618), w którym Izba wskazała, że: „Zauważyć jednak należy, że przedmiotem niniejszego postępowania jest odbiór odpadów komunalnych, a więc usługa mająca kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonowania gminy. Obowiązkiem Zamawiającego jest więc dołożenie wszelkich starań do tego, by była ona kontynuowana bez przerwy.” W doktrynie podnosi się nadto, że według uzasadnienia do nowelizacji uprzednio obowiązującej ustawy Prawo Zamówień Publicznych z 2016 r. (por. ustawa z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2016 r. poz. 1020 ze zm.; Uzasadnienie do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Druk sejmowy Nr 366, Sejm VIII kadencji, s. 30) zastosowanie tego przepisu nie jest uzależnione od tego, czy pilna potrzeba wynika z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego, czy jej zaistnienia nie można było wcześniej przewidzieć.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Odbiór odpadów niesegregowanych, papier, metale, tworzywa sztuczne itp. ...
Beschreibung: 1) Część I zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie następujących frakcji odpadów: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) papier, c) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) popioły z palenisk, f) przeterminowane leki i chemikalia, g) zużyte baterie i akumulatory, h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o małych gabarytach, i) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, j) odpady niebezpieczne
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie bioodpadów (odpady ulegające biodegradacji i odpady kuchenne ulegające biodegradacji)
Beschreibung: Część II zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie bioodpadów (odpady ulegające biodegradacji i odpady kuchenne ulegające biodegradacji)
Interne Kennung: Część II
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy: 1) do odbioru i transportu odpadów komunalnych przez okres dodatkowych 12 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług określonego w § 3 ust. 2 umowy, na 12 miesięcy. Na podstawie niniejszego prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia usług do łącznie 24 miesięcy , i/lub 2) do odbioru, transportu i zagospodarowania / przekazywania do zagospodarowania odpadów komunalnych w większej ilości niż przewidziana w Rozdziale VI OPZ, jednakże niepowodującej wzrostu wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 8 ust. 1 Umowy o więcej niż 30/35 % względem pierwotnie ustalonej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy (§ 8 ust. 1 umowy), 3) do wykonania usługi polegającej na inwentaryzacji pojemników do gromadzenia odpadów znajdujących się na nieruchomościach zamieszkałych i nieruchomościach, na których nie zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Miasta Częstochowa , 4) do wykonania usługi polegającej na załadunku (odbiorze) i transporcie do instalacji przetwarzania odpadów w Sobuczynie kontenerów stanowiących Terenowe Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Zielonych (dalej i powyżej: „TPSZOZ”) zlokalizowanych na terenie gminy Miasto Częstochowa w poszczególnych dzielnicach, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 4 do OPZ przez okres 12 miesięcy. 2. Zamawiający w zakresie odpowiedniej części zamówienia, jest uprawniony do jednostronnego skorzystania osobno lub łącznie, w całości lub w części, z każdej z opcji, o których mowa w ust. 1 pkt 1 - 4.
Los: LOT-0003
Titel: Część III zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o dużych gabarytach, z wykorzystaniem MPZOW.
Beschreibung: Część III zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o dużych gabarytach, z wykorzystaniem MPZOW.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych.
Beschreibung: Część IV zamówienia obejmuje świadczenia w zakresie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych.
Interne Kennung: Część IV