608976-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kalkstein – Furnizare de piatra sparta provenita din roca de munte calcaroasa
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de piatra sparta provenita din roca de munte calcaroasa
Beschreibung: Acord cadru de furnizare - PIATRA SPARTA DIN ROCA DE MUNTE CALCAROASA, conform caiet de sarcini nr.19774/28.05.2026. Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare: A. In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11–a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat. Procedura nu reprezinta o reluare a unei proceduri care ar fi trebuit transmise la JOUE.
Interne Kennung: 7403230_2026_PAAPD1622439
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44921300 Kalkstein
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Piatra sparta din roca de munte calcaroasa, avand urmatoarele caracteristici tehnice: *) granulatie 0 - 63 mm *) provenita din roca de munte calcaroasa. Agregatele trebuie sa provina din roci stabile adica nealterabile la aer, apa sau inghet. Agregatele nu trebuie sa contina corpuri straine vizibile (bulgari de pamant, carbune, lemn, resturi vegetale) sau elemente alterate. Furnizorul are obligaţia de a livra produsele, numai pe baza comenzilor lansate de achizitor, la destinaţia finală indicată de achizitor impreuna cu factura fiscala, certificatele de conformitate, etc. Transportul produselor va fi asigurat de catre furnizor pana la locul descarcarii indicat de promitentul achizitor, sau la celelalte puncte de lucru ale acestuia, pe raza Mun. Craiova. In timpul transportului, produsele trebuie ferite de impurificari. Livrarea produselor se consideră încheiată în momentul în care sunt îndeplinite prevederile clauzelor recepţia produselor. Mentionam ca aceste produse sunt necesare in vederea executarii lucrarilor Sectiei Intretinere, Reparatii Strazi, fiind previzionate pentru anul 2026-31.08.2027, in urmatoarele cantitati estimative dupa cum urmeaza: • Cantitate minima estimata piatra sparta din roca de munte calcaroasa: 10 to • Cantitate maxima estimata piatra sparta din roca de munte calcaroasa: 30.000 to
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)