608990-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Fælles udbud: Tømning af nedløbsbrønde
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFælles udbud: Tømning af nedløbsbrønde
BeschreibungUdbuddet er et kommunalt fællesudbud, der gennemføres af Egedal Kommune, på vegne af i alt 7 kommuner i Nordsjælland og Københavns omegn.Udbuddet er opdelt i 7 delaftaler.Udbuddet omfatter en fast og obligatorisk årlig tømning af nedløbsbrønde samt rensning af brønde og riste langs veje og stier, og inde på grundene i den enkelte kommune.Som bestillingsarbejde, der faktureres efter medgået tid, er rensning og tømning af ACO-dræn, septiktanke, olieudskillere, sugning og spuling af kloakledninger, rodskæring, hvis der er rodnet i kloarken, og lign.Kontrakten træder i kraft den 1. januar 2027 og gælder til og med den 31. december 2030.Option på forlængelse kan højst finde sted 3 gange af 12 måneders varighed.
Interne Kennung25/22696
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90440000 Reinigung von Klärgruben, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Egedal Kommune - eldrevne slamsugere
BeschreibungDenne delaftale omfatter Egedal Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.100 brønde. der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289761852-0
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Furesø Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Furesø Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 6.100 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289761911-1
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Halsnæs Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Halsnæs Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 5.100 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289762116-2
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Hillerød Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Hillerød Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.000 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289762923-3
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Gladsaxe Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Gladsaxe Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 10.000 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289763026-4
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6 - Lyngby-Taarbæk Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Lyngby-Taarbæk Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 9.900 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289763099-5
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7 - Gentofte Kommune
BeschreibungDenne delaftale omfatter Gentofte Kommune med et samlet estimeret volumen på ca. 19.850 brønde, der skal tømmes. Der henvises til Bilag 1 Tilbudsliste, hvor det oplyste forbrug for den enkelte kommune er anført, herunder også estimeret forbrug for ekstraydelser og bestillingsopgaver.Se mere i Kravspecifikation, som findes sammen med det øvrige udbudsmateriale under ”hovedudbuddet”.
Interne Kennung289763195-6