2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 19 12 12 i 19 12 04 z podziałem na 5 części”
Interne Kennung: SOK/04/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ 1: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 04.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 04: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 04 - część 1" 1. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia dla części 1: 1) Całkowita ilość odpadów do odbioru; odpady o kodzie 19 12 04 - do 3.000 Mg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość jest wartością szacunkową, obrazującą możliwy maksymalny zakresu przedmiotu zamówienia. 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów i jest to minimalna wielkość przedmiotu umowy. Ilość ta może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, na które Zamawiający nie miał wpływu. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – średnio od 200,00 do max 300,00 Mg miesięcznie. 2. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 04 musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w Załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r., poz. 1587 ze zm.). 3. Odpady z tworzyw sztucznych i gumy o kodzie 19 12 04 wg katalogu odpadów (Dz.U. z 2020r., poz. 10) powstają w SOK Sp. z o.o. w wyniku rozdziału materiałowego selektywnie zbieranych odpadów komunalnych na zautomatyzowanej linii sortowniczej. Jest to więc mix. różnego rodzaju tworzyw sztucznych pozostały po wydzieleniu takich materiałów jak: PP, PE, PET, PS, metali, opakowań wielomateriałowych itp. Odpad opisany powyżej będzie przygotowywany przez Zamawiającego w postaci sprasowanej, wiązany drutem stalowym albo luzem – w przypadkach uzasadnionych technologicznie. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą około 80x120x80-120 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi około 400-500 kg. 4. Odpady będące przedmiotem zamówienia w tej części mogą być wykorzystane jako komponent do produkcji paliwa alternatywnego. Odpad będzie przygotowywany przez Zamawiającego luzem lub w belach. 5. Parametry jakościowe odpadów: w załącznikach do swz znajdują się wydruki badań dla każdego odpadu. Podane wyniki zostały ustalone na podstawie jednej próby analitycznej przeprowadzonej przez Zamawiającego i mają charakter poglądowy. Należy założyć, że podane parametry jakościowe, co do danej partii mogą nieznacznie ulec zmianie. 6. Okres realizacji przedmiotu zamówienia – do 12 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od 01.04.2026r. lub do wyczerpania szacunkowej (minimalnej) ilości odpadów przewidzianych do odbioru, tj. od 01.04.2026r. do 31.03.2027r. 7. W załączniku nr 8b do swz przedstawiono wyniki badań odpadu 19 12 04 (m.in. kaloryczność).
Interne Kennung: część 1
Menge: 3 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ 2: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 12: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - część 2" 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość frakcji nadsitowej do odbioru do 3 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 700,00 Mg do max 800,00 Mg, średnio ok. 750 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 4 miesięcy lub do wyczerpania szacunkowej (minimalnej) ilości odpadów przewidzianych do odbioru, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026r., tj. od 01.01.2026r. do 30.04.2026r. 3. W załączniku nr 8a do swz przedstawiono wyniki badań odpadu 19 12 12 (m.in. kaloryczność).
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ 3: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 12: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - część 3" 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość frakcji nadsitowej do odbioru do 3 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 700,00 Mg do max 800,00 Mg, średnio ok. 750 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 4 miesięcy lub do wyczerpania szacunkowej (minimalnej) ilości odpadów przewidzianych do odbioru, jednak nie wcześniej niż od 01.05.2026r. tj. od 01.05.2026r. do 31.08.2026r. 3. W załączniku nr 8a do swz przedstawiono wyniki badań odpadu 19 12 12 (m.in. kaloryczność).
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: CZĘŚĆ 4: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 12: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - część 4" 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość frakcji nadsitowej do odbioru do 3 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 700,00 Mg do max 800,00 Mg, średnio ok. 750 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 4 miesięcy lub do wyczerpania szacunkowej (minimalnej) ilości odpadów przewidzianych do odbioru, jednak nie wcześniej niż od 01.09.2026r. tj. od 01.09.2026r. do 31.12.2026r. 3. W załączniku nr 8a do swz przedstawiono wyniki badań odpadu 19 12 12 (m.in. kaloryczność).
Interne Kennung: część 4
Los: LOT-0006
Titel: CZĘŚĆ 5: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzące ze stacji demontażu odpadów wielkogabarytowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie o kodzie 19 12 12: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzące ze stacji demontażu odpadów wielkogabarytowych - część 5" 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Całkowita ilość odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących ze stacji demontażu odpadów wielkogabarytowych do odbioru do 3 000 Mg, 2) Zamawiający może zmniejszyć zamówienie do 70% w stosunku do całkowitej ilości, tj. gwarantowany odbiór minimum 2 100 Mg wskazanych wyżej odpadów. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 30% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ppkt. 1 może ulec zmianie. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 70% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 3) Ilość odpadów odbierana miesięcznie – od 100,00 Mg do max 300,00 Mg, średnio ok. 250 Mg miesięcznie. 4) Termin wykonania - do 12 miesięcy (365 dni) od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026r. lub do wyczerpania szacunkowej (minimalnej) ilości odpadów przewidzianych do odbioru. tj. od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: część 5