609024-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten – 2020 – C/I – 2765 TUZLA - „AMENAJARE INFRASTRUCTURĂ ÎN CAZARMA 2765 TUZLA” (proiectare și execuție)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2020 – C/I – 2765 TUZLA - „AMENAJARE INFRASTRUCTURĂ ÎN CAZARMA 2765 TUZLA” (proiectare și execuție)
Beschreibung: Durata totală a contractului (proiectare și execuție) este de 24 luni, defalcate astfel: - durata efectivă de realizare a serviciilor de proiectare este de 6 luni conform etapelor I.1, I.2, I.3, I.5 , de la data începerii serviciilor de proiectare menționată în Ordinul de începere a serviciilor de proiectare; - durata execuție lucrări este de 18 luni de la data începerii execuției lucrărilor menționată în Ordinul de începere a execuției lucrărilor. Prin acest contract se vor achiziționa servicii şi lucrări (întocmire proiect tehnic de execuție cu detalii de execuție (P.Th.+D.D.E.), documentații tehnice pentru obținerea avizelor și autorizațiilor, inclusiv obținerea acestora, documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C.), documentație tehnică pentru obținerea autorizației de desființare (D.T.A.D.), documentație tehnică pentru organizarea execuției lucrărilor (D.T.O.E.), elaborare certificat de performanță energetică, verificare tehnică a documentațiilor tehnice, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada derulării contractului a căror valoare estimată este 88.911.736,80 lei fără T.V.A., defalcată astfel: 2020–C – 2765 Tuzla - 100.806,46 lei ( proiectare) - 25.201,61 lei ( asistență tehnică din partea proiectantului) - 3.360.215,33 lei ( execuție lucrări) - 84.005,38 lei (organizare de șantier) Total 2020–C – 2765 Tuzla= 3.570.228,79 lei fără T.V.A Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente 2020–C – 2765 Tuzla (20%) sunt în valoare de 697.244,68 lei fără TVA, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. 2020 -I – 2765 Tuzla - 2.444.357,99 lei ( proiectare) - 610.339,50 lei ( asistență tehnică din partea proiectantului) - 80.534.912,96 lei (execuție lucrări) - 1.751.897,57 lei (organizare de șantier) Total 2020 -I- 2765 Tuzla = 85.341.508,02 lei fără T.V.A Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente 2020-I-2675 Tuzla (10%) sunt în valoare de 8.348.486,36 lei fără TVA, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. 2020–C/I – 2765 Tuzla - 2.545.164,44 lei ( proiectare) - 635.541,11 lei ( asistență tehnică din partea proiectantului) - 83.895.128,29 lei (execuție lucrări) - 1.835.902,95 lei (organizare de șantier) Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente obiectivului cod 2020 – C/I – 2765 TUZLA sunt în valoare de 9.045.731,04 lei fără T.V.A, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. Clarificările se pot solicita cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va comunica tuturor operatorilor economici răspunsurile la întrebările de clarificare primite – însoțite de întrebările aferente – luând măsuri pentru a nu dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările respective, prin publicarea acestora pe site-ul www.e-licitatie.ro - SEAP - în cadrul anunțului de participare aferent prezentei proceduri în secţiunea „Documentaţii şi clarificări”. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4297711_2023_PAAPD1394170
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contract de lucrări pentru obiectivul cod 2020 – C/I – 2765 TUZLA „AMENAJARE INFRASTRUCTURĂ ÎN CAZARMA 2765 TUZLA”- proiectare și execuție lucrări- întocmire proiect tehnic de execuție cu detalii de execuție (P.Th.+D.D.E.), documentații tehnice pentru obținerea avizelor și autorizațiilor, inclusiv obținerea acestora, documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C.), documentație tehnică pentru obținerea autorizației de desființare (D.T.A.D.), documentație tehnică pentru organizarea execuției lucrărilor (D.T.O.E.), elaborare certificat de performanță energetică, verificare tehnică a documentațiilor tehnice, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada derulării contractului
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe