2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-218/2025 Dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E) do obiektów Politechniki Wrocławskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi kompleksowej dostawy paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), polegającej na sprzedaży paliwa gazowego i zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji, do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, zwanych dalej Punktami Poboru Gazu (PPG), których wykaz znajduje się w Załączniku nr 1 do umowy. Kod CPV: 09123000-7 Gaz ziemny 2. Usługa dystrybucji paliwa gazowego do PPG odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do lokalnego OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wykonawca oświadcza, że posiada zawartą stosowną umowę o świadczenie usług dystrybucji z OSD, z której wynika, że Wykonawca jest uprawniony do zawarcia niniejszej umowy, umożliwiając sprzedaż paliwa gazowego do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD. 3. Łączna ilość paliwa gazowego, która dostarczona będzie w okresie obowiązywania umowy do PPG określonych w Załączniku nr 1, szacuje się w wysokości 3 343 908 kWh (z zastrzeżeniem ewentualnych zmian opisanych w § 13 ust. 2 lit. e) oraz f) wzoru umowy. 4. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy :Umowa obowiązuje od dnia jej podpisania, jednak nie wcześniej niż z dniem 01.01.2026 r. Umowa zostaje zawarta na czas określony do dnia 31.12.2027 r. 5. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, znajduje się we wzorze umowy - Załącznik nr 2 do SWZ wraz z załącznikami do umowy : zał. nr 1) opis przedmiotu zamówienia - wykaz PPG zał. nr 2) pełnomocnictwo, zał. nr 3) oświadczenie o przeznaczeniu zał. nr 4) indywidualny system cen i stawek opłat, zał. nr 5) formularz cenowy kalkulator oferty zał. nr 6) wykaz rachunków bankowych 6. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 07/11/2025 (45 dni). 9. Oferta musi składać się z natępujących dokumentów: 1) formularz ofertowy Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 2) oświadczenie, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia (JEDZ), 3) oświadczenie, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - Oświadczenia zał. nr 5.1/ 5.2 do SWZ; 4) jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - rozdz. VII pkt 3 SWZ; 5) (jeżeli dotyczy) wykazanie zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa -rozdz. X pkt 6 SWZ; 6) dokument/-y, z których wynika prawo do podpisania Oferty - rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwo zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 7) (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 11. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający wyznacza szczegółowy warunek w tym zakresie tj: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca posiada aktualną koncesję o której mowa w art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r., Prawo energetyczne (Dz. U. 2006 r., Nr 89, poz. 625 z póżn. zm.) w zakresie obrotu paliwami objętym niniejszym zamówieniem, tj. gazem ziemnym. 2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający stawia warunek w powyższym zakresie. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: jedną dostawę paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego - w ramach jednej umowy o łącznej wartości nie mniejszej niż 800 tys. zł brutto. 12. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, m.in.: - oświadczenie dot. grupy kapitałowej - Informacja z KRK - Odpis/Informacja KRS/CEIDG - Oświadczenie dot. aktualności - Wykaz dostaw
Interne Kennung: SZP/243-218/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: SZP/243-218/2025 Dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), do obiektów Politechniki Wrocławskiej
Beschreibung: Dostawa paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), do obiektów Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi kompleksowej dostawy paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego (grupy E), polegającej na sprzedaży paliwa gazowego i zapewnieniu świadczenia usługi jej dystrybucji, do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, zwanych dalej Punktami Poboru Gazu (PPG), których wykaz znajduje się w Załączniku nr 1 do umowy. Kod CPV: 09123000-7 Gaz ziemny 2. Usługa dystrybucji paliwa gazowego do PPG odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do lokalnego OSD – Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wykonawca oświadcza, że posiada zawartą stosowną umowę o świadczenie usług dystrybucji z OSD, z której wynika, że Wykonawca jest uprawniony do zawarcia niniejszej umowy, umożliwiając sprzedaż paliwa gazowego do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD. 3. Łączna ilość paliwa gazowego, która dostarczona będzie w okresie obowiązywania umowy do PPG określonych w Załączniku nr 1, szacuje się w wysokości 3 343 908 kWh (z zastrzeżeniem ewentualnych zmian opisanych w § 13 ust. 2 lit. e) oraz f) wzoru umowy. 4. Podana ilość wolumenu paliwa gazowego jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia łącznego wolumenu paliwa gazowego, względem ilości określonej w ust. 3 §2 umowy – maksymalnie o 25%. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w ust. 3 §2 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o których mowa w zdaniu drugim, spowoduje odpowiednie zmniejszenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązuje się nie dochodzić wobec Zamawiającego roszczeń finansowych z tego tytułu. 3 Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Lot-0001