609148-2026 - Ergebnis
Rumänien – Vorläufig haltbar gemachtes Gemüse – Acord cadru de Furnizare “Conserve de Legume si fructe”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de Furnizare “Conserve de Legume si fructe”
Beschreibung: Achizitia de Conserve de Legume si fructe pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Vintila Voda si Stilpu. Termenul limita pentru depunerea solicitarilor de clarificari de catre operatorii economici: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta nu raspunde solicitarilor de clarificari postate dupa termenul limita mai sus mentionat.
Interne Kennung: 7/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15331480 Vorläufig haltbar gemachtes Gemüse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia de Conserve de Legume si fructe pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Vintila Voda si Stilpu. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contractele subsecvente acordului-cadru se vor incheia de regula lunar/trimestrial/semestrial/anual, in functie de buget si de necesitatile institutiei. Valoarea estimata a acordului cadru pentru o perioada de 24 luni este de minim 765.300,60 lei fara TVA si maxim 3.061.202,40 lei fara TVA. Valoarea totala maxima estimata a contractului s-a determinat prin luarea in considerare a variantei in care autoritatea contractanta opteaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantitatii de Conserve de Legume si fructe pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Vintila Voda si Stilpu. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este: – 765.300,60 lei fara TVA. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mic contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este:– 127.445,54 lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331427 Konzentriertes Tomatenmark/Paradeisermark, 15331428 Tomatensoße/Paradeisersoße, 15331430 Dosenpilze, 15331462 Erbsen in Dosen, 15331464 Ganze Bohnen in Dosen, 15331500 In Essig konserviertes Gemüse, 15332230 Marmeladen, 15332250 Fruchtpasten, 15332400 Obstkonserven