2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie i rozwój urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów na rzecz izb administracji skarbowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa Utrzymania i rozwoju urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów (zwanego dalej Systemem) na rzecz izb administracji skarbowej Systemu zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy. 2. Wykaz lokalizacji, w których znajduje się System zawarty jest w pkt 3.3 OPZ. 3. Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia gwarantowanego oraz prawa opcji na zasadach szczegółowo określonych w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu Zamówienia oraz Załączniku nr 3 do SWZ -Projektowanych postanowieniach umowy: 3.1. Zamówienie gwarantowane będzie polegało na realizacji Usługi utrzymania wraz z wymianą Urządzeń wskazanych w Załączniku nr 1/A do SWZ. 3.2. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegało na: 3.2.1. Opcja 1: dostosowaniu Punktu kontrolnego OCR w Barwinku do nowej organizacji ruchu wynikającej z budowy drogi S19; 3.2.2. Opcja 2: realizacji usługi Utrzymania opisanej w zakresie zamówienia gwarantowanego w odniesieniu do zmian wynikających z realizacji prawa opcji 1; 3.2.3. Opcja 3: zapewnieniu nowej funkcjonalności Systemu w zakresie rozpoznawania krajów tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale 5 OPZ; 3.2.4. Opcja 4: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.5. Opcja 5: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.6. Opcja 6: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 9 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3 .
Interne Kennung: 1801-ILZ.260.23.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software), 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegało na: 1.1. Opcja 1: dostosowaniu Punktu kontrolnego OCR w Barwinku do nowej organizacji ruchu wynikającej z budowy drogi S19; 1.2. Opcja 2: realizacji usługi Utrzymania opisanej w zakresie zamówienia gwarantowanego w odniesieniu do zmian wynikających z realizacji prawa opcji 1; 1.3. Opcja 3: zapewnieniu nowej funkcjonalności Systemu w zakresie rozpoznawania krajów tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale 5 OPZ; 1.4. Opcja 4: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 1.5. Opcja 5: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 1.6. Opcja 6: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 9 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji wg następujących zasad: 2.1. Zamawiający może skorzystać z całości lub części świadczeń składających się na prawo opcji, wedle swojego wyboru; 2.2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych oraz uzasadnionej potrzeby; 2.3. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, nie ponosi względem Wykonawcy odpowiedzialności z tego tytułu, a Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia odszkodowawcze; 2.4. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie ponad zamówienie gwarantowane, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji. 2.5. Uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji. 2.6. Uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego, nie później niż: 2.6.1. dla opcji 1 - 90 dni od dnia podpisania Umowy; 2.6.2. dla opcji 2 - 14 dni od dnia realizacji opcji 1; 2.6.3. dla opcji 3 - 90 dni od dnia podpisania Umowy ; 2.6.4. dla opcji 4 - do dnia 15.12.2027 r.; 2.6.5. dla opcji 5 - do dnia 15.12.2028 r.; 2.6.6. dla opcji 6 - do dnia 15.12.2029 r. 3. Szczegółowe założenia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie zamówienia gwarantowanego oraz prawa opcji określa Załącznik nr 1 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz załącznik nr 3 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).