609211-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego na częściowe pokrycie deficytu budżetu gminy Osielsko w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego na częściowe pokrycie deficytu budżetu gminy Osielsko w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego na częściowe pokrycie deficytu budżetu gminy Osielsko w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów: 1) Wysokość kredytu: 33.930.000,00 PLN (słownie: trzydzieści trzy miliony dziewięćset trzydzieści tysięcy złotych). 2) Kredyt postawiony zostanie do dyspozycji Zamawiającego w terminie do 7 dni od podpisania umowy. 3) Kredyt uruchamiany będzie na pisemny wniosek Zamawiającego w maksymalnie trzech transzach na podstawie dyspozycji Zamawiającego, w terminach i kwotach wskazanych przez Zamawiającego do dnia 19 grudnia 2025 r. Na potrzebę wyliczenia ceny oferty przyjmuje się założenie, że kredyt będzie wypłacony w jednej kwocie w dniu 19 grudnia 2025r. 4) Zamawiający zobowiązuje się rozpocząć spłatę kredytu od 02.02.2026 r. i zakończyć do 31.12.2031 r. 5) Zamawiający zobowiązuje się rozpocząć spłatę odsetek od miesiąca w którym uruchomiono kredyt. 6) Zamawiający zobowiązuje się spłacać kapitał kredytu oraz odsetki w terminach określonych w umowie kredytowej. Odsetki od kredytu płatne będą w okresach miesięcznych ostatniego dnia każdego miesiąca (z zastrzeżeniem punktu 13). Raty kapitału kredytu płatne będą zgodnie z harmonogramem określonym w CZĘŚCI III, pkt 2 SWZ ostatniego dnia miesiąca spłaty (z zastrzeżeniem pkt 13). Do wyliczenia odsetek od kredytu należy zastosować kalendarz rzeczywisty. 7) Oprocentowanie kredytu zmienne w stosunku rocznym oparte o zmienną stawkę WIBOR 3M. (Stawka WIBOR 3M będzie ustalana na podstawie notowania z pierwszego dnia kwartału przypadającego na dzień podpisania umowy na udzielenie kredytu i będzie ulegała zmianie co kwartał kalendarzowy. Zmiana stawki WIBOR 3M obowiązuje od pierwszego dnia kwartału kalendarzowego, a jeżeli stawka WIBOR 3M na ten dzień nie jest ustalona lub ogłoszona, przyjmuje się stawkę z najbliższego poprzedniego dnia roboczego) powiększone o stałą marżę Banku. Nie dopuszcza się kapitalizacji odsetek. 8) Prowizja zawierająca wszystkie opłaty związane z uruchomieniem kredytu, stanowi jednorazową opłatę, wyliczaną z uwzględnieniem stawki procentowej prowizji zaoferowanej w przetargu. 8a) Prowizja nie może przekraczać 0,07 % wartości kredytu. 9) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych prowizji i opłat, w szczególności z tytułu: - przedterminowej spłaty kredytu - niewykorzystania części przyznanego kredytu - zmiany warunków zawartej umowy 10) Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z uruchomienia części kredytu, w zależności od potrzeb Zamawiającego i oczekuje, że bank nie będzie pobierał żadnych opłat od wartości, z których Zamawiający zrezygnował. Jednocześnie, Zamawiający gwarantuje, iż ewentualne zmniejszenie kwoty kredytu nie będzie większe niż 60 % planowanej kwoty kredytu. 11) Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich. 12) Koszt kredytu na dzień składania ofert stanowić będzie: a) prowizja wyrażona w procentach, w wartościach zapisanych w ofercie – płatna w dniu uruchomienia kredytu, z zastrzeżeniem pkt. 8a, b) odsetki od wykorzystanego kredytu naliczone miesięcznie, stanowiące sumę stałej marży banku i zmiennej stopy procentowej opartej o WIBOR 3M (obowiązującą na 01.09.2025 r.). 13) W przypadku spłaty zarówno kapitału jak i odsetek, jeśli dzień spłaty przypada na dzień wolny od pracy, to spłata nastąpi następnego dnia roboczego po tym terminie. 14) Bank nie będzie pobierał odsetek, kar umownych i innych opłat za spłatę kredytu przed terminem. 15) Zabezpieczenie udzielonego kredytu: weksel własny in blanco wystawiony przez Gminę Osielsko wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający dopuszcza możliwość podpisania oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kodeksu postępowania cywilnego, przy czym koszt tej formy zabezpieczenia pokrywa kredytodawca. 16) Celem wstępnego zbadania zdolności kredytowej oraz opracowania własnych informacji przez Kredytodawcę Zamawiający informuje iż następujące dokumenty finansowe dostępne są na stronie www.bip.osielsko.pl 1. sprawozdanie Rb – NDS o nadwyżce i deficycie – w zakładce: Budżet Gminy - Finanse i Majątek gminy – Informacje o wykonaniu budżetu; https://bip.osielsko.pl/artykul/1407/21394/informacja-o-wykonaniu-budzetu-gminy-za-ii-kwartaly-2025-rb-n-rbz-rb-nds-rb-27s-rb-28s; 2. sprawozdanie Rb – N o należnościach - w zakładce: Finanse i Majątek gminy – Informacje o wykonaniu budżetu;https://bip.osielsko.pl/artykul/1407/21394/informacja-o-wykonaniu-budzetu-gminy-za-ii-kwartaly-2025-rb-n-rbz-rb-nds-rb-27s-rb-28s; 3. sprawozdanie Rb – Z o zobowiązaniach - w zakładce: Finanse i Majątek gminy – Informacje o wykonaniu budżetu;https://bip.osielsko.pl/artykul/1407/21394/informacja-o-wykonaniu-budzetu-gminy-za-ii-kwartaly-2025-rb-n-rbz-rb-nds-rb-27s-rb-28s; 4. opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym przez Wójta Gminy Osielsko sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Osielsko za 2024 r. wraz z informacją o stanie mienia– w zakładce: Budżet Gminy - Finanse i Majątek gminy – Budżet Gminy Osielsko - Opinie RIO; https://bip.osielsko.pl/artykuly/901/opinie-rio; 5. opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o prawidłowości planowanej kwoty długu Gminy Osielsko na lata 2025-2038; w zakładce: Budżet Gminy - Finanse i Majątek gminy – Budżet Gminy Osielsko - Opinie RIO; https://bip.osielsko.pl/artykuly/901/opinie-rio; 6. opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o możliwości sfinansowania planowanego deficytu przedstawionego w uchwale budżetowej Gminy Osielsko na 2025; w zakładce: Budżet Gminy - Finanse i Majątek gminy – Budżet Gminy Osielsko - Opinie RIO; https://bip.osielsko.pl/artykuly/901/opinie-rio; ciąg dalszy część II SWZ
Interne KennungIiZP.271.U.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUdzielenie kredytu długoterminowego na częściowe pokrycie deficytu budżetu gminy Osielsko w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów - szczegółowe informacje część II SWZ