2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP FABRYCZNIE NOWEGO SYSTEMU DO DETEKCJI OBIEKTÓW PODZIEMNYCH (GEORADAR)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oraz przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi w zakresie niezbędnym do rozpoczęcia używania fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar) o parametrach wskazanych w opisie przedmiotu zamówie
Interne Kennung: 05/WITI/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 1. Do oferty Wykonawca dołącza: a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, b) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy c) przedmiotowe środki dowodowe tzn.: w zakresie opisu wraz z fotografiami oferowanego przedmiotu zamówienia d) Oświadczenie o posiadaniu certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych – dotyczy o ile Wykonawca powołuje się na certyfikat wykonawcy zamówień publicznych wydany zgodnie z ustawą o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Ofertę wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być złożona, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodnie z definicją w rozporządzeniu UE nr 910/2014) Dokumenty składane na wezwanie zamawiającego: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2019 r. poz. 369), b) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Zamawiający d) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; e) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności f) # oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: • w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp; • w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; • w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; • w art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że Wykonawca może, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, przedłożyć ważny certyfikat wykonawcy wydany na podstawie ustawy z dnia 5sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten obejmuje swoim zakresem podstawy wykluczenia wymagane przez Zamawiającego
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35121900 Radardetektoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38600000 Optische Instrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oraz przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi w zakresie niezbędnym do rozpoczęcia używania fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38296000 Vermessungstechnische Instrumente
Menge: 1 Stück