609469-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – Medicamente Spital si Programe de Sanatate
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Medicamente Spital si Programe de Sanatate
Beschreibung: Achiziție Medicamente , conform Caietului de sarcini și Lista Loturi din prezentul anunț.Operatorii economici pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana cel tarziu cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Autoritatea contactanta îsi rezervă dreptul de a redimensiona cantitatea contractată conf art .221, alin.1, lit.e/ si alin.2 Legea 98/2016. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a prelungi durata acordului-cadru cu o perioadă de maximum 12 luni, prin act adițional, în condițiile prevăzute de art. 221 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Durata totală maximă a acordului-cadru nu va depăși 48 luni. Prelungirea se va realiza în aceleași condiții contractuale și la aceleași prețuri, cu excepția situațiilor în care intervin dispoziții legale privind ajustarea prețului. In cazul in care achizitiile publice centralizate organizate de Ministerul Sanatatii vor fi definitivate in decursul valabilitatii acordului cadru incheiat pentru medicamentele ce fac obiectul prezentei proceduri, unitatea contractanta va rezilia contractul acord cadru /contract subsecvent,prin notificare scrisa fara nicio compensatie,urmand ca procedura de achizitie sa se deruleze in conformitate cu noile contracte incheiate de Ministerul Sanatatii. Pentru codurile CPV aferente acestei proceduri, acordul cadru se va incheia la data atribuirii contractului prezentei proceduri iar contractele subsecvente se vor incheia dupa incheierea valabilitatii acordurilor cadru cat si contractelor subsecvente din procedura aflata in derulare .
Interne Kennung: 40557502026-1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sulfadiazinum crema 0,01%x 500 g- cutie x 500 g crema
Beschreibung: MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIC SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Paracetamolum compr. 500 mg
Beschreibung: flac. a 10 ml x 8 ml concentrat pentru solutie perfuzabila continand 200 mg MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIS SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Amiodaronum sol. inj. 50 mg/ml x 3 ml
Beschreibung: flac. a 5 ml x 4 ml concentrat pentru solutie perfuzabila continand 100 mg MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIS SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Aciclovirum pulb. pt. sol. inj. perf. 250 mg
Beschreibung: flac. din sticla x 20 ml MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIC SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Acidum ascorbicum sol. inj./perf. 100 mg/ml x 5 ml
Beschreibung: flac. x 10 ml conc. pt. sol. perf. (200 mg avelumab) MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIC SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Aciclovirum compr. 400 mg
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lidocainum sol. inj. 40 mg/ ml x 2 ml ( 4%)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Acidum alpha lipoicum sol. perf. 600 mg/50ml
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Perindoprilum compr. filmate 5 mg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ramiprilum compr. 10 mg
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Amiodaronum compr. 200 mg
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Amlodipinum compr. 10 mg
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: AMPICILINUM PULBERE PT SOL INJ 250MG
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: COMBINATII (AMPICILLINUM+SULBACTAM) pulbere pt sol inj/ perf 1000mg+500mg
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Atorvastatinum compr. 80 mg
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Betahistinum compr. 24 mg
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: solutie pentru nebulizari solutie salina hipertona (3%) de apa de mare
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Haloperidolum 5mg/ml sol injectabila
Beschreibung: MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIS SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Diverse (Alginat de magneziu, simeticona, guma xantan, aroma de banane, sare de sodiu a 4-hidroxibenzoatului de propil, acid citric, fructoza, apa.)sirop 150ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Bupivacainum sol inj. 5 mg/ml x 4ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Bupivacainum heavy sol inj. 5 mg/ml x 4ml
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Phenytoinum 250mg/5ml , sol inj
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Cafeinum citrate sol. perf./sol. orala; 20mg/ml x 1ml
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Enalaprilum sol. inj. / perf.; 1,25mg/ml
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Enalaprilum comprimat x 20 mg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Ciprofloxacinum compr. 500 mg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Clindamycinum sol. inj. 300 mg/2ml
Beschreibung: 100mg/ml SOL. PERF. MEDICAMENTE .-CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU SI CELUI MAI MIC SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT -Conform Anexei cu cantitati la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Clopidogrelum compr. 75 mg
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Acenocumarolum comprimat, 2mg
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Combinatii ( probiotice adulti)capsule 24 MILIARDE culturi celule vii de bacterii probiotice: ,Lactobacillus casei , Lactobacillus paracasei,)
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: METHYLDOPUM comprimat, 250mg
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Droperidolum/Droperidol aguettant sol. inj. 2.5 mg/ml
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Salbutamolum suspensie inhalatorie presurizata. 100 mcg/doza
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Oseltamivirum caps. 75 mg
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Complex de hidroxid de fer (iii) sucroza sol. inj./perf. 20 mg/ml
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Combinatii (gel uretral cu conţinut de clorhidrat de lidocaină si diclorhidrat de clorhexidină )seringa x 12.5 g (100 g gel uretral conţine clorhidrat de lidocaină 2 g si diclorhidrat de clorhexidină 0,05 g)
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Oseltamivirum caps. 30 mg
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Aprepitant/Emend pachet 1 cps 125mg+2 cps 80mg
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Combinatii (probiotice copii, solutie buvabila) flacon cu solutie buvabila cu continut de culturi vii 8 miliarde: lactobacillus paracasei si lactobacillus casei)
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Combinatii (probiotice copii, solutie buvabila)flacon 10ml + pipeta dozatoare, cu continut de lactobacillus paracasei dg 30 miliarde
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: -Ertapenemum pulb. pt. conc. pt. sol. perf; 1g
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: -Macrogolum x 4 pl cu 73.69 g pulb. pt. susp. Orala
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: -Mannitolum sol. perf. 15 % x 250 ml
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: -Combinatii(solutie normocalorica, nutritional completa, gata preparata, fara aroma, imbogatita cu fibre si acizi grasi omega 3, pentru alimentatia prin gavaj.)ambalaj cu 4 flacoane de 200 ml
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Omeprazolum capsule gastrorezistente. 20 mg
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Oxacillinum pulb. pt. sol. inj. / perf 1 g
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Alprostadilum 500 micrograme/ ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: LEVOSIMENDANUM concentrat penstru solutie perfuzabila 2.5mg/ml x 5ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Rocuronium bromide sol. inj. 10 mg/ml x 10 ml
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Sulodexidum 600ULS/2ml
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Dapagliflozinum compr. film. x 10 mg
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Denosumab sol. inj. in seringa preumpluta 60 mg/ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Methylprednisolonum compr. 16 mg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Methylprednisolonum comprimat 32.mg
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Combinatii (mifepristonum+misoprostolum)comprimat 200 mg+ comprimate vaginale 0.2mg
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: allopurinolum comprimat 100 mg
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: combinatii (budesonidum+formoterol) suspensie de inhalat presurizata 160 micrograme+ 4.5 micrograme x 120 doze
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Lactulosum solutie orala 66.70% x 200 ml
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: lornoxicamum pulbere+solvent pt sol inj , 8 mg
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: octreotidum sol inj/perf 0.1mg/ml
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: diclofenacum unguent x 150 g
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: micafunginum pulbere pentru concentrat pentru sol perf 100 mg
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: ketorolacum tromethamin sol inj 30mg/ml
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: methylergometrinum sol inj 0.2mg/ml
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Thiaminum sol. inj. 100 mg/2 ml
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Haloperidolum picaturi orale 2 mg/ml x 10 ml
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Cefuroximum pulb. pt. sol. inj. 50 mg cu administrare intraoculara
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Ser antiviperinic sol inj. 500ua ld50/fiola 5 ml
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Glucosum sol. perf. 100 mg/ml x 500 ml
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Cefotaximum pulbere pt solutie injectabila/perfuzabila 1g
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Combinatii ( L arginina + sorbitol)solutie perfuzabila 5%arginina si 10% sorbitol , flacon x 250ml
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: PROPOFOLUM 10mg/ml, FLACON. din sticla incolora x 20 ml emulsie inj./perf.
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: PROPOFOLUM 10mg/ml, FLACON. din sticla incolora x 50 ml emulsie inj./perf.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Combinatii ( L arginina + sorbitol)solutie perfuzabila 5%arginina si 10% sorbitol , flacon x 500ml
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Manitolum solutie perfuzabila 15% , flacon x 250 ml
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Manitolum solutie perfuzabila 200 mg/ml PVC - 250 ML-PUNGA PVC
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Kalii chloridum conc. pt. sol. perf. 74,56 mg/mlx 100ml
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Dopaminum conc. pt. sol. perf. 5 mg/ml
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Insulinum umanum sol. inj. 100ui/ml
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Diclofenacum sol. inj. / perf. 25 mg/ml
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Digoxinum sol. inj. 0,5 mg/2 ml
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Ciprofloxacinum sol. perf. 2mg/ml x 100 ml
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Ferri carboxymaltosum sol. inj./perf. 50 mg/ml, fl x 10 ml
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: COMBINATII (DICLOFENACUM+ORPHENADRINUM CITRAS)solutie perfuzabila 0.3+0.12 mg/ml x250 ml
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: COMBINATII (PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM)solutie perfuzabila 1000mg+300mg/100ml
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: CITRAT DE OXELADINA 2mg/ml x 100ml, sirop
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: DIAZEPAMUM solutie injectabila 5mg/ml x 2ml
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: ROSUVSTATINUM cpr filmat 40 mg
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: AZTREONAM pulbere pentru solutie injetabila, 1000 mg
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: FERRI CARBOXYMALTOSUM DISPERSIE perfuzabila x 20 ml
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Combinatii (inulina, d-manoza 1200 mg, citrat de magneziu, citrat de potasiu, diosmina si hesperidina)plicuri cu pulbere pentru solutie orala
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM 20mg/ml x 1 ml, solutie injectabila
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: COMBINATII (THIAMINUM+PYRIDOXINUM+CYANOCOBALAMINUM) solutie injectabila 110mg/100mg/1mg x 2ml
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: TRASTUZUMABUM 150MG-Cutie x 1 flac. pulb. pt. conc. pt. sol. perf. continând 150 mg trastuzumab
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Vaccin BCG pulb.+solv. pt. susp. intravezicala- fiola cu pulb.+1 fiola cu 1 ml solv.
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND pulbere si solvent pentru soluţie injectabilă factor VIII de coagulare uman 1000 U.I. / factor von Willebrand uman 750 U.I.
Interne Kennung: 96