2. Verfahren
Verfahren
Titel: Innowacyjne rozwiązania dotyczące energii cieplnej i elektrycznej Wieniawskiego Klastra Energii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane i dostawa wraz z montażem w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Innowacyjne rozwiązania dotyczące energii cieplnej i elektrycznej Wieniawskiego Klastra Energii”. 2. Zamówienie podzielone zostało na trzy następujących części: 1) Część zamówienia nr 1 – „Utworzenie magazynu na zrębki drzewne, utworzenie kotłowni biomasowej i montaż kotła, utworzenie sieci i węzłów ciepłowniczych, instalację kogeneracji wraz z systemem przygotowania paliwa, utworzenie magazynu ciepła o pojemności 3,5 MWh oraz wdrożenie systemu zarządzania energią w miejscowości Wieniawa”; 2) Część zamówienia nr 2 – „Utworzenie magazynu na zrębki drzewne wraz z budynkiem kotłowni, dostawę i montaż kotła, utworzenie kogeneracji wraz z systemem przygotowania paliwa, utworzenie sieci i węzłów ciepłowniczych oraz utworzenie magazynu ciepła o pojemności 3,5 MWh w miejscowości Sokolniki Mokre”; 3) Część zamówienia nr 3 – „Budowa instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na Budynkach Użyteczności Publicznej”. 3. W ramach części zamówienia nr 1 – Wykonawca zobowiązany będzie: 1) wykonać dokumentację(e) projektową(e), w tym Projekt(y) Budowalny(e), Projekt(y) Techniczny(e) i Projekt(y) Wykonawczy(e), kosztorys(y) wraz z przedmiarem(ami) robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem prawomocnej(ych) decyzji o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenia(eń) robót – dla całego zakresu opisanego w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, a także przygotować do zatwierdzenia przez Zamawiającego Harmonogram budowy; 2) wykonać roboty budowlane, w oparciu o opracowaną(e) i zaakceptowaną(e) przez Zamawiającego dokumentację(e) projektowo-kosztorysową(e), o której(ych) mowa w pkt 1) powyżej, i uzyskaną(e) prawomocną(e) decyzję(e) o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenie(a) robót oraz uzyskać prawomocne pozwolenie(a) na użytkowania albo zgłoszenie(a) zakończenia robót (o ile dotyczy); 3) wykonać wdrożenie systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych. 4. W ramach części zamówienia nr 2 – Wykonawca zobowiązany będzie: 1) wykonać dokumentację(e) projektową(e), w tym Projekt(y) Budowalny(e), Projekt(y) Techniczny(e) i Projekt(y) Wykonawczy(e), kosztorys(y) wraz z przedmiarem(ami) robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem prawomocnej(ych) decyzji o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenia(eń) robót – dla całego zakresu opisanego w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, a także przygotować do zatwierdzenia przez Zamawiającego Harmonogram budowy; 2) wykonać roboty budowlane, w oparciu o opracowaną(e) i zaakceptowaną(e) przez Zamawiającego dokumentację(e) projektowo-kosztorysową(e), o której(ych) mowa w pkt 1) powyżej, i uzyskaną(e) prawomocną(e) decyzję(e) o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenie(a) robót oraz uzyskać prawomocne pozwolenie(a) na użytkowania albo zgłoszenie(a) zakończenia robót (o ile dotyczy); 3) wykonać wdrożenie systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych. 5. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) zaprojektowania i budowy instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na Budynkach Użyteczności Publicznej; 2) opracowania dokumentacji wykonawczej; 3) dostawy i montażu kompletnych instalacji układów fotowoltaicznych wraz magazynami energii oraz podłączenie ich do istniejących już systemów energetycznych; 4) wdrożenia systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych; - w zakresie opisanym w Programie Funkcjonalno–Użytkowym. 6. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzują: 1) dla części zamówienia nr 1 i 2 – załącznik nr 8 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy, właściwy dla tych części zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy; 2) dla części zamówienia nr 3 – załącznik nr 8 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy, właściwy dla tej części zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9b do SWZ – Projekt umowy. 7. Pożądane jest, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenów, na których zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Przeprowadzenie wizji nie jest warunkiem dla złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. 8. Roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z niniejszą SWZ, Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Projektem Umowy oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami. Zobowiązanie wykonania robót zgodnie z powyższymi dokumentami nie zwalnia Wykonawcy m. in. od obowiązku weryfikacji tej dokumentacji w trakcie trwania umowy i zgłaszania Zamawiającemu wykrytych w niej wad czy uchybień skutkujących możliwością niedochowania warunków umowy lub naruszeniem przepisów prawa. 9. Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za: 1) szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót; 2) szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu niniejszej umowy; Dalsze zapisy w SWZ.
Interne Kennung: ZP.2710.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331110 Installation von Kesseln, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71321200 Heizungsplanung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Utworzenie magazynu na zrębki drzewne, utworzenie kotłowni biomasowej i montaż kotła, utworzenie sieci i węzłów ciepłowniczych, instalację kogeneracji wraz z systemem przygotowania paliwa, utworzenie magazynu ciepła o pojemności 3,5 MWh oraz wdrożenie systemu zarządzania energią w miejscowości Wieniawa
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 1 – Wykonawca zobowiązany będzie: 1) wykonać dokumentację(e) projektową(e), w tym Projekt(y) Budowalny(e), Projekt(y) Techniczny(e) i Projekt(y) Wykonawczy(e), kosztorys(y) wraz z przedmiarem(ami) robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem prawomocnej(ych) decyzji o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenia(eń) robót – dla całego zakresu opisanego w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, a także przygotować do zatwierdzenia przez Zamawiającego Harmonogram budowy; 2) wykonać roboty budowlane, w oparciu o opracowaną(e) i zaakceptowaną(e) przez Zamawiającego dokumentację(e) projektowo-kosztorysową(e), o której(ych) mowa w pkt 1) powyżej, i uzyskaną(e) prawomocną(e) decyzję(e) o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenie(a) robót oraz uzyskać prawomocne pozwolenie(a) na użytkowania albo zgłoszenie(a) zakończenia robót (o ile dotyczy); 3) wykonać wdrożenie systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych. 2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 1 – załącznik nr 8 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy, właściwy dla tych części zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy. 3. Pożądane jest, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenów, na których zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Przeprowadzenie wizji nie jest warunkiem dla złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. 4. Roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z niniejszą SWZ, Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Projektem Umowy oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami. Zobowiązanie wykonania robót zgodnie z powyższymi dokumentami nie zwalnia Wykonawcy m. in. od obowiązku weryfikacji tej dokumentacji w trakcie trwania umowy i zgłaszania Zamawiającemu wykrytych w niej wad czy uchybień skutkujących możliwością niedochowania warunków umowy lub naruszeniem przepisów prawa. 5. Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za: 1) szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót; 2) szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu niniejszej umowy; 3) szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi; 4) niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy oraz dopuszczenie na teren budowy osób nieupoważnionych. 6. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla robót, materiałów, systemów spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio. 7. Dalsze zapisy w SWZ.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331110 Installation von Kesseln, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71321200 Heizungsplanung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Utworzenie magazynu na zrębki drzewne wraz z budynkiem kotłowni, dostawę i montaż kotła, utworzenie kogeneracji wraz z systemem przygotowania paliwa, utworzenie sieci i węzłów ciepłowniczych oraz utworzenie magazynu ciepła o pojemności 3,5 MWh w miejscowości Sokolniki Mokre
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 2 – Wykonawca zobowiązany będzie: 1) wykonać dokumentację(e) projektową(e), w tym Projekt(y) Budowalny(e), Projekt(y) Techniczny(e) i Projekt(y) Wykonawczy(e), kosztorys(y) wraz z przedmiarem(ami) robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z uzyskaniem prawomocnej(ych) decyzji o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenia(eń) robót – dla całego zakresu opisanego w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, a także przygotować do zatwierdzenia przez Zamawiającego Harmonogram budowy; 2) wykonać roboty budowlane, w oparciu o opracowaną(e) i zaakceptowaną(e) przez Zamawiającego dokumentację(e) projektowo-kosztorysową(e), o której(ych) mowa w pkt 1) powyżej, i uzyskaną(e) prawomocną(e) decyzję(e) o pozwoleniu na budowę albo zgłoszenie(a) robót oraz uzyskać prawomocne pozwolenie(a) na użytkowania albo zgłoszenie(a) zakończenia robót (o ile dotyczy); 3) wykonać wdrożenie systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych. 2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 2 – załącznik nr 8 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy, właściwy dla tych części zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9a do SWZ – Projekt umowy. 3. Pożądane jest, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenów, na których zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Przeprowadzenie wizji nie jest warunkiem dla złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. 4. Roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z niniejszą SWZ, Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Projektem Umowy oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami. Zobowiązanie wykonania robót zgodnie z powyższymi dokumentami nie zwalnia Wykonawcy m. in. od obowiązku weryfikacji tej dokumentacji w trakcie trwania umowy i zgłaszania Zamawiającemu wykrytych w niej wad czy uchybień skutkujących możliwością niedochowania warunków umowy lub naruszeniem przepisów prawa. 5. Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za: 1) szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót; 2) szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu niniejszej umowy; 3) szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi; 4) niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy oraz dopuszczenie na teren budowy osób nieupoważnionych. 6. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla robót, materiałów, systemów spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio. 7. Dalsze zapisy w SWZ.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Budowa instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na Budynkach Użyteczności Publicznej
Beschreibung: 1. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) zaprojektowania i budowy instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na Budynkach Użyteczności Publicznej; 2) opracowania dokumentacji wykonawczej; 3) dostawy i montażu kompletnych instalacji układów fotowoltaicznych wraz magazynami energii oraz podłączenie ich do istniejących już systemów energetycznych; 4) wdrożenia systemu zarządzania energią, monitorowania, zarządzania produkcją i dystrybucją energii, optymalizacji, integracji systemów pomiarowych, raportowania i analizy danych; - w zakresie opisanym w Programie Funkcjonalno–Użytkowym 2. Szczegóły zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzują dla części zamówienia nr 3 – załącznik nr 8 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy, właściwy dla tych części zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9b do SWZ – Projekt umowy. 3. Pożądane jest, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenów, na których zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Przeprowadzenie wizji nie jest warunkiem dla złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. 4. Roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z niniejszą SWZ, Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Projektem Umowy oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami. Zobowiązanie wykonania robót zgodnie z powyższymi dokumentami nie zwalnia Wykonawcy m. in. od obowiązku weryfikacji tej dokumentacji w trakcie trwania umowy i zgłaszania Zamawiającemu wykrytych w niej wad czy uchybień skutkujących możliwością niedochowania warunków umowy lub naruszeniem przepisów prawa. 5. Od dnia odbioru placu budowy Wykonawca odpowiada za wszystkie zdarzenia, które zaistnieją podczas wykonywania umowy. Za wszystkie wyrządzone komukolwiek szkody podczas budowy lub w związku z budową odpowiada Wykonawca, chyba, że nie zachodzi związek przyczynowy pomiędzy prowadzeniem robót a wyrządzoną szkodą. Wykonawca przyjmie odpowiedzialność w szczególności za: 1) szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy oraz osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót; 2) szkody wynikające ze zniszczeń oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót, materiałów sprzętu i innego mienia ruchomego związanego z prowadzeniem robót podczas realizacji przedmiotu niniejszej umowy; 3) szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji i rękojmi; 4) niewłaściwe zabezpieczenie terenu budowy oraz dopuszczenie na teren budowy osób nieupoważnionych. 6. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla robót, materiałów, systemów spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny: winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania równoważne pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio. 7. Dalsze zapisy w SWZ.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71321200 Heizungsplanung, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
609531-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.2710.15.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45331110 Boiler installation work, 45453000 Overhaul and refurbishment work, 71321200 Heating-system design services, 71300000 Engineering services, 45331100 Central-heating installation work, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 45450000 Other building completion work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45330000 Plumbing and sanitary works, 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45315100 Electrical engineering installation works, 45315300 Electricity supply installations, 71320000 Engineering design services, 71323100 Electrical power systems design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część zamówienia nr 1
Additional classification (cpv): 45331110 Boiler installation work, 45453000 Overhaul and refurbishment work, 71321200 Heating-system design services, 71300000 Engineering services, 45331100 Central-heating installation work, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 45450000 Other building completion work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część zamówienia nr 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Część zamówienia nr 3
Additional classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy, 45300000 Building installation work, 71321200 Heating-system design services, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45315100 Electrical engineering installation works, 45315300 Electricity supply installations, 71320000 Engineering design services, 71323100 Electrical power systems design services