609616-2026 - Wettbewerb
Polen – Passagierinformationssystem – Dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla Operatorów ZTM
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla Operatorów ZTM
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 284 pojazdów Operatorów ZTM. Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 181 autobusów Operatorów ZTM. Zadanie zakłada doposażenie 23 autobusów typu BN i 23 autobusów typu CN PKM Gliwice Sp. z o.o., 90 autobusów typu BN i 45 autobusów typu CN PKM Katowice Sp. z o.o., wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 611 czujników oraz 181 jednostek centralnych, Switch-y, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w autobusach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu, b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (określonego w porozumieniu dotyczącym integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do autobusów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada), c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ, d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej, e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu, b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku, c) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer realizacja czynności ujętych w Procedurze wyjścia z usługi, mających zapewnić Zamawiającemu dalsze działanie rozwiązania po zakończeniu umowy z Wykonawcą, w szczególności cesję na Zamawiającego posiadanej przez Wykonawcę umowy na wydzieloną sieć APN, jak również uruchomienia w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego rozwiązania serwera pośredniczącego wraz z przekazaniem licencji umożliwiających korzystanie z oprogramowania zainstalowanego przez Wykonawcę. Wykonawca gwarantuje poprawność działania rozwiązania przez okres umowy gwarancyjnej; d) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.1 do SWZ. Drugie zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. Zadanie zakłada doposażenie 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. (13 wagonów MF 10 AC.; 3 wagony MF 11 AC BD; 49 wagonów 116Ndm, 2017N oraz 38 wagonów 2012N i 2012N-10), wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2000 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 519 czujników oraz po 103 jednostki centralne, Switche, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów – z zastrzeżeniem rozdziału V, ust. 4 OPZ. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie „SZP Pojazd”: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w tramwajach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu; b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (porozumienie dotyczące integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do tramwajów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada); c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ; d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej; e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu; b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku; c) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.2 do SWZ. 2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ. 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w kryteriach oceny ofert (kryterium nr 5 – Rodzaj czujnika zliczającego), Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego (wymóg dotyczy zadania nr 1 i 2) tj.: karty technicznej lub innego równoważnego przedmiotowego środka dowodowego potwierdzającego wymaganą rozdzielczość.
Interne KennungZP.270.20.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48813000 Passagierinformationssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 30211200 Hardware für Zentralrechner, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48610000 Datenbanksysteme, 48611000 Datenbanksoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48800000 Informationssysteme und Server, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72310000 Datenverarbeitung, 72500000 Datenverarbeitungsdienste, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPierwsze zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 181 autobusów Operatorów ZTM. Zadanie zakłada doposażenie 23 autobusów typu BN i 23 autobusów typu CN PKM Gliwice Sp. z o.o., 90 autobusów typu BN i 45 autobusów typu CN PKM Katowice Sp. z o.o., wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 611 czujników oraz 181 jednostek centralnych, Switch-y, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w autobusach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu, b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (określonego w porozumieniu dotyczącym integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do autobusów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada), c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ, d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej, e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu, b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku, c) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer realizacja czynności ujętych w Procedurze wyjścia z usługi, mających zapewnić Zamawiającemu dalsze działanie rozwiązania po zakończeniu umowy z Wykonawcą, w szczególności cesję na Zamawiającego posiadanej przez Wykonawcę umowy na wydzieloną sieć APN, jak również uruchomienia w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego rozwiązania serwera pośredniczącego wraz z przekazaniem licencji umożliwiających korzystanie z oprogramowania zainstalowanego przez Wykonawcę. Wykonawca gwarantuje poprawność działania rozwiązania przez okres umowy gwarancyjnej; d) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.1 do SWZ.
Interne KennungCzęść nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie w prawie opcji obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.1 do SWZ
LosLOT-0002
BeschreibungDrugie zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. Zadanie zakłada doposażenie 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. (13 wagonów MF 10 AC.; 3 wagony MF 11 AC BD; 49 wagonów 116Ndm, 2017N oraz 38 wagonów 2012N i 2012N-10), wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2000 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 519 czujników oraz po 103 jednostki centralne, Switche, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów – z zastrzeżeniem rozdziału V, ust. 4 OPZ. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie „SZP Pojazd”: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w tramwajach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu; b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (porozumienie dotyczące integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do tramwajów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada); c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ; d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej; e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu; b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku; c) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
Interne KennungCzęść nr 2
Beschreibung der OptionenZamówienie w prawie opcji obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.2 do SWZ.