See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w nieleśnych ekosystemach mokradłowych w 3 lokalizacjach w Biebrzańskim Parku Narodowym w ramach Programu Re:Generacja
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej w nieleśnych ekosystemach mokradłowych w trzech odrębnych przestrzennie obszarach, położonych w trzech Basenach Biebrzańskiego Parku Narodowego.. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zabiegów na łącznej powierzchni 6,00 ha, a zamówienia zostaje podzielone na 2 części, szczegółowo opisane w Opisie przedmiotu zamówienia w ust. 3 i 4, stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. 3. Obszary wyznaczone do realizacji zabiegów położone są w województwie podlaskim w Biebrzańskim Parku Narodowym, a dokładna lokalizacja prac określona jest w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zabiegi ochrony czynnej będące przedmiotem zamówienia obejmują ręczne skoszenie roślinności zielnej i odrośli, kształtowanie ekotonów wraz z wywozem biomasy, ręczne przycięcie krzewów wierzb i usunięciu drzew, mieszane koszenie wraz z wywozem biomasy oraz wyrwanie odrośli/podszytu drzew i krzewów wraz usunięciem biomasy. 5. Powierzchnia, zabiegów może zostać korygowana w trakcie realizacji zadania, z dokładnością do 1 ara, przy czym korekta nie będzie stanowić więcej niż 5% powierzchni maksymalnej poszczególnych części zamówienia. 6. Wykonanie zabiegów ochronnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia ma na celu ochronę przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2026 r. poz. 13 ). 7. Celem zaplanowanych zabiegów ochronnych jest utrzymanie i ochrona cennych zbiorowisk torfowiskowych i do nich nawiązujących, w tym siedliska Natura 2000 torfowiska alkaliczne 7230, a także związanych z nimi gatunków mchów, roślin naczyniowych, zwierząt, w szczególności ptaków ekosystemów nieleśnych. 8. Celem szczegółowym zabiegów jest utrzymanie siedlisk torfowiskowych w charakterze nieleśnym poprzez powstrzymanie sukcesji gatunków drzewiastych i krzewiastych (obszar 1,3) oraz kształtowanie ekotonów na skraju siedlisk otwartych (obszary 1, 2). 9. Zamówienie zostało podzielone na części: a) 1 część: obejmuje wykonanie zabiegów ochrony czynnej w 2026 r. w obszarze nr 1 o powierzchni maksymalnej 3,00 ha, zlokalizowanym w Basenie Górnym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Trzyrzeczki. b) 2 część: obejmuje wykonanie zabiegów ochrony czynnej w 2026 r. w obszar nr 2 i 3 o łącznej powierzchni maksymalnej 3,00 ha. Obszar nr 2 o powierzchni maksymalnej 2,50 ha jest zlokalizowany w Basenie Środkowym w Biebrzańskim Parku Ochronnym w Obwodzie Ochronnym Ciszewo, a obszar nr 3 o powierzchni maksymalnej 0,5 ha zlokalizowany jest w Basenie Dolnym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Brzeziny. 10. Przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany załącznik nr 1 do SWZ. 11. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych we wzorze umowy (załączniki nr 2a – 2f do SWZ) i załącznikach do umowy. 12. Zamawiający informuje, że nie przewiduje konieczności odbycia wizji lokalnej i sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Każdy z Wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia może przeprowadzić wizję lokalną celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia. Każdy z Wykonawców winien zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu realizacji przedmiotu zamówienia najpóźniej na 2 dni przed planowanym terminem wizji lokalnej. W przypadku niedokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej przyjmuje się, że Wykonawca uznał informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ za wystarczające. 13. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany w terminie od 16 sierpnia 2026 r. do 12 października 2026 r. przy czym termin końcowy realizacji zamówienia będzie stanowił kryterium oceny ofert.
Vorherige Bekanntmachung: 318207-2026
Interne Kennung: ZP.26.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit, 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w 2026 r. w obszarze nr 1 o powierzchni maksymalnej 3,00 ha, zlokalizowanym w Basenie Górnym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Trzyrzeczki.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej w nieleśnych ekosystemach mokradłowych, położonych w Basenie Górnym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Trzyrzeczki. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zabiegów na łącznej powierzchni maksymalnej 3,00 ha. 3. Obszary wyznaczone do realizacji zabiegów położone są w województwie podlaskim w Biebrzańskim Parku Narodowym, a dokładna lokalizacja prac określona jest w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zabiegi ochrony czynnej będące przedmiotem zamówienia obejmują ręczne skoszenie roślinności zielnej i odrośli, kształtowanie ekotonów wraz z wywozem biomasy, ręczne przycięcie krzewów wierzb i usunięciu drzew, mieszane koszenie wraz z wywozem biomasy oraz wyrwanie odrośli/podszytu drzew i krzewów wraz usunięciem biomasy. 5. Powierzchnia, zabiegów może zostać korygowana w trakcie realizacji zadania, z dokładnością do 1 ara, przy czym korekta nie będzie stanowić więcej niż 5% powierzchni maksymalnej poszczególnych części zamówienia. 6. Wykonanie zabiegów ochronnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia ma na celu ochronę przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2026 r. poz. 13 ). 7. Celem zaplanowanych zabiegów ochronnych jest utrzymanie i ochrona cennych zbiorowisk torfowiskowych i do nich nawiązujących, w tym siedliska Natura 2000 torfowiska alkaliczne 7230, a także związanych z nimi gatunków mchów, roślin naczyniowych, zwierząt, w szczególności ptaków ekosystemów nieleśnych. 8. Celem szczegółowym zabiegów jest utrzymanie siedlisk torfowiskowych w charakterze nieleśnym poprzez powstrzymanie sukcesji gatunków drzewiastych i krzewiastych oraz kształtowanie ekotonów na skraju siedlisk otwartych. 9. Przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany załącznik nr 1 do SWZ. 10. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych we wzorze umowy (załącznik nr 2a do SWZ) i załącznikach do umowy. 11. Zamawiający informuje, że nie przewiduje konieczności odbycia wizji lokalnej i sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Każdy z Wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia może przeprowadzić wizję lokalną celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia. Każdy z Wykonawców winien zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu realizacji przedmiotu zamówienia najpóźniej na 2 dni przed planowanym terminem wizji lokalnej. W przypadku niedokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej przyjmuje się, że Wykonawca uznał informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ za wystarczające. 12. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany w terminie od 16 sierpnia 2026 r. do 12 października 2026 r. przy czym termin końcowy realizacji zamówienia będzie stanowił kryterium oceny ofert. 13. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowią Załącznik nr 2a do SWZ. 14. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadkach szczegółowo opisanych w Załącznik nr 2a do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit, 90721100 Landschaftsschutz
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w 2026 r. w obszarze nr 2 i 3 o powierzchni maksymalnej 3,00 ha, zlokalizowanym w Basenie Środkowym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Ciszewo oraz w Basenie Dolnym Biebrzańskiego Parku Narodowego w Obwodzie Ochronnym Brzeziny.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej w nieleśnych ekosystemach mokradłowych, położonych w Basenie Środkowym w Biebrzańskim Parku Narodowym w Obwodzie Ochronnym Ciszewo oraz w Basenie Dolnym Biebrzańskiego Parku Narodowego w Obwodzie Ochronnym Brzeziny. . 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zabiegów na łącznej powierzchni maksymalnej 3,00 ha. 3. Obszary wyznaczone do realizacji zabiegów położone są w województwie podlaskim w Biebrzańskim Parku Narodowym, a dokładna lokalizacja prac określona jest w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zabiegi ochrony czynnej będące przedmiotem zamówienia obejmują ręczne skoszenie roślinności zielnej i odrośli, kształtowanie ekotonów wraz z wywozem biomasy, ręczne przycięcie krzewów wierzb i usunięciu drzew, mieszane koszenie wraz z wywozem biomasy oraz wyrwanie odrośli/podszytu drzew i krzewów wraz usunięciem biomasy. 5. Powierzchnia, zabiegów może zostać korygowana w trakcie realizacji zadania, z dokładnością do 1 ara, przy czym korekta nie będzie stanowić więcej niż 5% powierzchni maksymalnej poszczególnych części zamówienia. 6. Wykonanie zabiegów ochronnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia ma na celu ochronę przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2026 r. poz. 13 ). 7. Celem zaplanowanych zabiegów ochronnych jest utrzymanie i ochrona cennych zbiorowisk torfowiskowych i do nich nawiązujących, w tym siedliska Natura 2000 torfowiska alkaliczne 7230, a także związanych z nimi gatunków mchów, roślin naczyniowych, zwierząt, w szczególności ptaków ekosystemów nieleśnych. 8. Celem szczegółowym zabiegów jest utrzymanie siedlisk torfowiskowych w charakterze nieleśnym poprzez powstrzymanie sukcesji gatunków drzewiastych i krzewiastych (obszar nr 3) oraz kształtowanie ekotonów na skraju siedlisk otwartych (obszary nr 2). 9. Przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany załącznik nr 1 do SWZ. 10. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych we wzorze umowy (załącznik nr 2b do SWZ) i załącznikach do umowy. 11. Zamawiający informuje, że nie przewiduje konieczności odbycia wizji lokalnej i sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Każdy z Wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia może przeprowadzić wizję lokalną celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia. Każdy z Wykonawców winien zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu realizacji przedmiotu zamówienia najpóźniej na 2 dni przed planowanym terminem wizji lokalnej. W przypadku niedokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej przyjmuje się, że Wykonawca uznał informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ za wystarczające. 12. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany w terminie od 16 sierpnia 2026 r. do 12 października 2026 r. przy czym termin końcowy realizacji zamówienia będzie stanowił kryterium oceny ofert. 13. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowią Załącznik nr 2b do SWZ. 14. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadkach szczegółowo opisanych w Załącznik nr 2b do SWZ.