2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inkoop van een zestal moleculaire analyzers
Beschreibung: Aanleiding en achtergronden van de inkoopbehoefte: Om het personeel op locatie snel te kunnen testen op infectieziekten is het Ministerie van Defensie van plan een zestal moleculaire analyzers aan te schaffen. 400 Geneeskundig Bataljon levert geneeskundige verzorging voor de hele krijgsmacht. Van eerste hulp tot chirurgische capaciteit en intensive care in hoogwaardige mobiele hospitalen. Dit doet de eenheid wereldwijd en onder alle omstandigheden. In het veld, gedurende de strijd of - tijdens een infectieziekten uitbraak – is het hebben van een snel beschikbare en betrouwbare methode die algemeen gebruikt wordt van groot belang om voortzettingsvermogen te kunnen optimaliseren. Ook in Hoofdtaak 1 scenario’s is het essentieel om tijdelijk de juiste mitigerende maatregelen te kunnen treffen op basis van betrouwbare, voor Defensie uitvoerbare diagnostiek. Uit onderzoek is gebleken dat er behoefte is aan een methode die betrouwbaar, met een relatief simpel systeem, snel getarget infectieziekten te kunnen diagnosticeren op humane samples. Getarget infectie ziekten opsporen is een methode om op basis van symptomen een waarschijnlijkheidsdiagnose te kunnen bevestigen of uitsluiten. 400 Geneeskundig Bataljon beschikt momenteel niet over zo’n diagnostische methode en kan alleen manueel basale bacteriologisch onderzoeken en microscopie verrichten. Dit vergt veel kennis, kunde, vaardigheid en kost veel tijd voor laboranten en de logistieke keten met een geringe mate van betrouwbaarheid. De partners van Defensie in het veld, zoals de NAVO-landen en universitaire ziekenhuizen zoals het AMC, maken voor de genoemde diagnostiek gebruik van de GeneXpert IV. Het is van belang voor de samenwerking en continuïteit dat Defensie diagnostische gegevens kan uitwisselen met haar partners. Deze gegevens kunnen bestaan uit ruwe databestanden, maar ook bijvoorbeeld de gebruikte onderzoeksmethodes. Dit maakt vergelijking, implementatie en uitwisselbaarheid makkelijker. Dit is zeker belangrijk in crisissituaties. Het introduceren van de GeneXpert brengt de operationele Militair Geneeskundige Zorg (MGZ) op de huidige stand der techniek en in lijn met bij NAVO-partners gebruikelijke of voorgeschreven methoden. Eerder is door IBCT en PDMGZ (Producten- en Dienstenberaad Militaire Gezondheidszorg) o.a. de volgende punten aangegeven als van belang bij het zelf kunnen beschikken over een dergelijk snel-diagnose capaciteit: 1. Draagt bij aan de zelfredzaamheid van defensie en daarmee verbetert de bescherming (Force Health Protection) van de eigen eenheden; 2. Geeft invulling aan de werkwijze beschreven in de I-MGA040; 3. Brengt de operationele MGZ op het niveau van de huidige minimaal vereiste stand der techniek; 4. Verhoogt de interoperabiliteit met NAVO-partners en civiele partijen in Nederland; 5. Is voldoende sensitief en specifiek geacht om geschikt te zijn de gestelde doelen te behalen. In het IBCT (InfectieBestrijdings- en CoördinatieTeam) is een sneldiagnostiek tabel vastgesteld (na inhoudelijke voorbereiding van de werkgroep Diagnostiek) waarin de diverse sneltesten zijn opgenomen die nodig geacht worden voor het uitvoeren van operationele infectieziekten diagnostiek. De GeneXpert maakt deel uit van deze -reeds door de Militair Geneeskundige Autoriteit (MGA) vastgestelde- lijst.
Interne Kennung: 1366
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Onderhudscontract van max 10 jaar en het afnemen van verbruiksmaterialen.