See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții ”Blocuri de locuințe cu destinația de locuințe sociale, Viișoara, etapa II, mun. Bistrița”- Bloc nr. 2 și Bloc nr. 3.
Beschreibung: Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții: ”Blocuri de locuințe cu destinația de locuințe sociale, Viișoara, etapa II, mun. Bistrița”- Bloc nr. 2 și Bloc nr. 3. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari de catre operatorii economici, inainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la toate solicitarile de clarificari si/sau informatii suplimentare primite de la operatorii economici, in legatura cu documentatia de atribuire, cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Executantul va realiza lucrările în limita fondurilor anuale alocate de către ordonatorul principal de credite Ministerul Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Administratiei, și comunicate de către Primăria mun. Bistrița. Autoritatea Contractantă nu poate fi considerată răspunzătoare pentru vreun prejudiciu în cazul întârzierii alocării fondurile sau în cazul în care contractul nu va avea finanțare integrală. Ofertanții participanți la această procedură acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă. Plata lucrărilor se va face în termen de maxim 60 de zile calendaristice de la data înregistrării facturii la registratura autoritatii contractante, ținând cont de faptul că lucrările sunt finanțate de Ministerul Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Administratiei și vor fi decontate în baza unor cereri de plată care vor fi trimise Ministerului Dezvoltarii, Lucrarilor Publice si Administratiei și de faptul că este posibil ca acesta să nu vireze în cont sumele într-un termen mai scurt, din motive cum ar fi anumite solicitari de clarificari, lipsa unor documente justificative, erori, etc.
Interne Kennung: 4347569_2023_PAAPD1415589
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrări de execuție aferente obiectivului de investiții: ”Blocuri de locuințe cu destinația de locuințe sociale, Viișoara, etapa II, mun. Bistrița”- Bloc nr. 2 și Bloc nr. 3
Interne Kennung: 1