2. Verfahren
Verfahren
Titel: HM Válságreagáló Rendszer (HM VRR)
Beschreibung: Adásvételi szerződés „HM Válságreagáló Rendszer (HM VRR)” tárgyban Teljes mennyiség: HM Válságreagáló Rendszer kialakításához szükséges híradó-informatikai és információvédelmi eszközök és szolgáltatások beszerzése az alhálózati infrastruktúra fejlesztése és ezek megvalósításához szükséges tervezési feladatok végrehajtása. A beszerzés tárgyára és mennyiségére vonatkozó részletes követelményeket a Részvételi dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza. Folytatás a Kizáró okok (GR-Procedure-ExclusionGrounds) cellából: - A Vbt. 129. § (1)-(4) bekezdései szerinti kizáró okokat az eljárás során AK az Alkotmányvédelmi Hivatal (továbbiakban: AH) bevonásával ellenőrzi. - A Vbt. 46.§ (4) bekezdése alapján az RJ-nek a részvételi jelentkezésében írásban kell nyilatkoznia, hogy nem állnak fenn RJ-vel és az alkalmasság igazolásában részt vevő gazdálkodó szervezettel szemben a 45. § (1) és (2) bekezdésében, 128. § (1) bekezdésében, valamint a 129. § (1)-(4) bekezdéseiben meghatározott kizáró okok. - RJ a Vbt. 51. § (8) bekezdése alapján nyújtsa be nyilatkozatát arra vonatkozóan, hogy nem vesz igénybe a szerződés teljesítéséhez a Vbt. 45. § (1)-(2) bekezdése, 128. § (1) bekezdése, valamint a 129. § (1)-(4) bekezdései szerinti kizáró okok hatálya alá eső alvállalkozót. - A Vbt. 116. §-a alapján a beszerzési eljárásban részvételre jelentkezőként, ajánlattevőként, alvállalkozóként, valamint kiemelt alvállalkozóként kizárólag az AH által vezetett jegyzéken szereplő gazdasági szereplő vehet részt, a 117. § (2)-(5) bekezdésében foglalt kivételekkel. A jegyzéken a) a Mavtv.-ben meghatározott TBT-vel rendelkező gazdasági szereplők, b) a Vbt. 118. §-a szerinti előzetes minősítésen megfelelt gazdasági szereplők, valamint c) a Vbt. 119. §-a szerinti beszerzési eljáráshoz kötődő minősítésen megfelelt gazdasági szereplők szerepelnek. A Vbt. 129. § (1) bekezdése alapján az AK-nak az eljárásból ki kell zárnia azt az RJ-t, a) aki nem szerepel a jegyzéken és a beszerzési eljáráshoz kötődő minősítés ajánlatkérő által történő kezdeményezése érdekében nem csatolta a külön jogszabályban meghatározott minta szerinti, kitöltött adatlapokat, nyilatkozatokat, b) akit a beszerzéshez kötődő minősítési vizsgálat eredményeként a jegyzékre nem vesznek fel, c) aki a jegyzéken nem szereplő és alvállalkozóként bevonni kívánt gazdasági szereplő vonatkozásában az alvállalkozó beszerzési eljáráshoz kötődő minősítésének az ajánlatkérő által történő kezdeményezése érdekében nem csatolta az alvállalkozó által kitöltött, e törvény felhatalmazása alapján kiadott miniszteri rendeletben meghatározott minta szerinti adatlapokat, nyilatkozatokat, vagy d) akinek a kiegészítő ellenőrzése során a nemzetbiztonsági szolgálat az érintett beszerzési eljárás vonatkozásában nemzetbiztonsági kockázati tényező, vagy a nemzetbiztonsági szolgálat rendeltetésszerű működését veszélyeztető biztonsági kockázati tényező fennállását állapította meg. A Vbt. 117. § (2) bekezdése alapján ajánlatkérő előírja, hogy a részvételi szakaszt lezáró összegezés megküldésének feltétele a részvételre jelentkező és kiemelt alvállalkozója jegyzékre való felvétele. Ennek megfelelően: a) Részvételre jelentkező nyilatkozzon arról, hogy ő, illetve, ha releváns, úgy a kiemelt alvállalkozója szerepel-e a jegyzéken. (Ennek tényét Ajánlatkérő is ellenőrzi.) b) Amennyiben részvételre jelentkező és kiemelt alvállalkozója nem szerepel a jegyzéken, úgy a Vbt. 119. § (1) bekezdése szerint nyújtsa be a részvételi jelentkezés részeként a beszerzési eljáráshoz kötődő minősítés ajánlatkérő által történő kezdeményezése érdekében a külön jogszabályban meghatározott minta szerinti, kitöltött adatlapokat, nyilatkozatokat a részvételi dokumentáció 11.) pontjában részletezettek szerint. A Vbt. 129. § (2) bekezdése alapján az RJ-nek az eljárásból ki kell zárnia az olyan ajánlattevőt, vagy alvállalkozót, a) akit a jegyzékből a beszerzési eljárás alatt töröltek, b) aki a megelőző öt éven belül a jegyzékre való felvételére irányuló eljárás során adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítésekor hamis adatot szolgáltatott, illetve hamis nyilatkozatot tett. A Vbt. 129. § (3) bekezdése alapján, ha a RJ valamelyik alvállalkozójával szemben nemzetbiztonsági kockázati tényező merül fel, egy esetben az ajánlattevő ezen alvállalkozó helyett mást jelölhet meg. A második ilyen esetben, vagy ha két vagy annál több alvállalkozónál merül fel nemzetbiztonsági kockázati tényező, Ajánlatkérő RJ-t az eljárásból kizárja. A Vbt. 129. § (4) bekezdése alapján a „Bizalmas!” vagy annál magasabb minősítési szintű adatot érintő beszerzési eljárásból ki kell zárni azt a részvételre jelentkezőt, aki nem rendelkezik megfelelő szintű TBT-vel, vagy akitől a beszerzési eljárás alatt visszavonják a megfelelő szintű TBT-t. (nemzeti „Szigorúan titkos!” NATO SECRET, EU SECRET) A Vbt. 116. § (2) bekezdése alapján Ajánlatkérő írásban megkeresi az AH-t az alvállalkozója vagy kiemelt alvállalkozója jegyzékben történő szereplésével kapcsolatban. RJ-nek vagy alvállalkozójának nemzeti minősített adat állami vagy közfeladat ellátásához szükséges felhasználása esetén a felhasználónak titoktartási nyilatkozatot kell tennie. A RJ által kijelölt felhasználónak érvényes, a felhasználni kívánt adat minősítési szintjének megfelelő személyi biztonsági tanúsítvánnyal is rendelkeznie kell. Ajánlattevő köteles benyújtani a megjelölt személyek vonatkozásában azok érvényes, a felhasználni kívánt adat minősítési szintjének megfelelő személyi biztonsági tanúsítványának másolatát. Folytatás a További információk cellában:
Interne Kennung: 1-166/2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az ajánlat elbírálása a Vbt. 61. § (2) bekezdés a) pontja alapján a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás szerint történik az ajánlattételi felhívás során benyújtandó Felolvasólapon szereplő nettó mindösszesen ár figyelembevételével.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35710000 Führungs-, Kommunikations- und Computersysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0004
Beschreibung: Adásvételi szerződés „HM Válságreagáló Rendszer (HM VRR)” tárgyban Teljes mennyiség: HM Válságreagáló Rendszer kialakításához szükséges híradó-informatikai és információvédelmi eszközök és szolgáltatások beszerzése az alhálózati infrastruktúra fejlesztése és ezek megvalósításához szükséges tervezési feladatok végrehajtása. A beszerzés tárgyára és mennyiségére vonatkozó részletes követelményeket a Részvételi dokumentáció részét képező Műszaki leírás tartalmazza.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nem megújítható.