See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SANITARE PENTRU SECTIA CLINICA NEUROCHIRURGIE / 11 LOTURI – ACORD CADRU / 36 Luni
Beschreibung: Obiectul contractului de achiziție publică ce urmează a fi atribuit constă în achizitia de: Materiale sanitare pentru Sectia Neurochirurgie – 11 loturi. Produsele ce fac obiectul prezentei proceduri sunt absolut indispensabile asigurarii desfasurarii actului medical, motiv pentru care achizitionarea acestor produse este imperios necesara pentru realizarea unui act medical de succes. Caracteristicile tehnice se regasesc in caietul de sarcini atasat. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile inainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4301103_2024_PAAPD 1485701
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: CEARA HEMOSTAZA OS
Beschreibung: LOT 1 = CEARA HEMOSTAZA OS U.M Cantitate maxima AC/36 luni CEARA HEMOSTAZA OS BUC. 1.700 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Sistem drenaj inchis steril
Beschreibung: LOT 2 = Sistem drenaj inchis steril U.M Cantitate maxima AC/36 luni Sistem drenaj inchis steril BUC. 1.100 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0004
Titel: Clipuri inchidere temporara a scalpului
Beschreibung: LOT 3 = Clipuri inchidere temporara a scalpului UM Cantitate maxima AC/36 luni Clipuri inchidere temporara a scalpului Cartus 1.200 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0005
Titel: Pachet adeziv chirurgical
Beschreibung: LOT 4 = Pachet adeziv chirurgical: UM Cantitate maxima AC/36 luni Adeziv chirurgical – seringa 2 ml buc. 40 Adeziv chirurgical – seringa 5 ml buc. 40 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0006
Titel: Pachet plasturi inlocuire suturi
Beschreibung: LOT 5 = Pachet plasturi inlocuire suturi: UM Cantitate maxima AC/36 luni 5.1 Plasturi 3 x 76 mm plicuri 1.000 5.2 Plasturi 6 x 10 mm plicuri 1.000 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0007
Titel: Pachet materiale cranioplastie
Beschreibung: LOT 6 = Pachet materiale cranioplastie: UM Cantitate maxima AC/36 luni Mesa cranioplastie 9 x 9 cm buc 20 Mesa cranioplastie 12 x 12 cm buc 20 Mesa cranioplastie 20 x 20 cm buc 6 Suruburi fixare mesa cranioplastie cutii 220 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0008
Titel: Pachet materiale osteosinteza vertebrala
Beschreibung: LOT 7 = Pachet materiale osteosinteza vertebrala: UM Cantitate maxima AC/36 luni Suruburi transpediculare poliaxiale buc 550 Piulite suruburi poliaxiale buc 600 Bare longitudinale buc 130 Conector transversal buc 15 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0009
Titel: Pachet cusca cervicala abord anterior cu suruburi
Beschreibung: LOT 8 = Pachet cusca cervicala abord anterior cu suruburi: UM Cantitate maxima AC/36 luni Cusca cervicala abord anterior buc 20 Suruburi compatibile cusca cervicala cutii 20 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0010
Titel: Pachet ciorapi antitrombotici
Beschreibung: LOT 9 = Pachet ciorapi antitrombotici: UM Cantitate maxima AC/36 luni Ciorapi antitrombotici pentru gamba cutii 700 Ciorapi antitrombotici pentru coapsa cutii 700 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0011
Titel: Pachet guler cervical Philadelphia
Beschreibung: LOT 10 = Pachet guler cervical Philadelphia: UM Cantitate maxima AC/36 luni Guler cervical Philadelphia individual buc 100 Guler cervical Philadelphia universal buc 130 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0012
Titel: Pansament hemostatic fibrilar
Beschreibung: LOT 11 = Pansament hemostatic fibrilar U.M Cantitate maxima AC/36 luni Pansament hemostatic fibrilar BUC. 600 Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini atasat.
Interne Kennung: 11