609991-2026 - Ergebnis
Rumänien – Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen – Servicii de colectare, transport şi eliminare a deşeurilor periculoase rezultate din activitatile medicale 2025-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de colectare, transport şi eliminare a deşeurilor periculoase rezultate din activitatile medicale 2025-2027
Beschreibung: Servicii de colectare, transport şi eliminare a deşeurilor periculoase rezultate din activitatile medicale conform caiet de sarcini atasat. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita pentru depunerea ofertelor conform art. 160-161 alin. 2 din Legea nr. 98/2016. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18.
Interne Kennung: 4541092-2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare a deseurilor rezultate din activitatea medicala-periculoase si nepericuloase
Beschreibung: cantitate min AC 120000 kg, cant max AC 216000 kg, cant min cs 5000 kg, cant max cs 9000 kg
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare a deseurilor periculoase chimice
Beschreibung: cantitate min AC 14400 kg, cant max AC 24000 kg, cant min cs 600 kg, cant max cs 1000 kg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare a ambalajelor care contin reziduri sau sunt contaminate cu substante periculoase
Beschreibung: cantitate min AC 1680 kg, cant max AC 8400 kg, cant min cs 70 kg, cant max cs 350 kg
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare a subproduse de origine animala care nu se preteaza consumului uman sau procesarii- categoria 3)
Beschreibung: cantitate min AC 4800 kg, cant max AC 14400 kg, cant min cs 200 kg, cant max cs 600 kg
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de colectre, transport si eliminare deseurilor de tonere de imprimante
Beschreibung: cantitate min AC 1680 kg, cant max AC 4800 kg, cant min cs 70 kg, cant max cs 200 kg
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare namol apos cu continut de substante periculoase provenit din tratarea chimica a apelor uzate sulfuroase
Beschreibung: cantitate min AC 288 tone, cant max AC 576 tone, cant min cs 12 tone, cant max cs 24 tone
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare butelii de gaze sub presiune (inclusiv haloni) cu conţinut de substanţe periculoase
Beschreibung: cantitate min AC 720 kg, cant max AC 1440 kg, cant min cs 30 kg, cant max cs 60 kg
Interne Kennung: 7