2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GŁUBCZYCE I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. Zawarte zostaną odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GMINY GŁUBCZYCE I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH. Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez poszczególne jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. Obowiązkiem wybranego Wykonawcy będzie reprezentowanie Zamawiającego oraz jego jednostek organizacyjnych przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zgłoszeniem zmiany sprzedawcy. Do wykonania ww. wymienionych czynności Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo (zał. nr 4.1 do SWZ) 2. Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu: • Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach • Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach • Ośrodka Pomocy Społecznej w Głubczycach • Środowiskowego Domu Samopomocy w Głubczycach • Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej • Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Głubczycach • Przedszkola nr 3 w Głubczycach • Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka • Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Weteranów II Wojny Światowej w Lisięcicach • Zarządu Oświaty, Kultury i Sportu w Głubczycach • Zespołu Szkół w Pietrowicach • Zespołu Szkół w Pietrowicach Filia w Ściborzycach Małych • Ludowego Klubu Sportowego "Technik" Głubczyce 3. Zamówienie – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od momentu wejścia zamówienia w życie do 31.12.2028 r. wynosi 3 207 621 kWh.
Interne Kennung: KI.ZP.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 Ustawy Pzp Zamawiający skrócił termin składania ofert, gdyż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Z dniem 01.09.2026 r. Elektra S.A. zaprzestała sprzedaży energii elektrycznej dla punktów poboru energii, które wskazane zostały w zał. nr 1 do SWZ i wypowiedziała Umowy sprzedaży energii elektrycznej dla Gminy Głubczyce i jej jednostek. Dlatego też od 01.09.2026 r. sprzedaż energii realizowana jest przez sprzedawcę rezerwowego, tj. TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Sprzedaż rezerwowa to rozwiązanie, które ma na celu zapewnienie odbiorcom ciągłości realizacji dostaw energii elektrycznej do czasu wybrania przez odbiorcę nowego sprzedawcy energii elektrycznej. Ceny jednostkowe za 1 kWh energii czynnej w taryfie dla sprzedaży rezerwowej są ponad dwukrotnie wyższe od tych, według których Elektra S.A. rozliczała dotychczas Zamawiającego. Dodatkowo w przypadku sprzedaży rezerwowej naliczana jest również opłata handlowa. Sprzedaż rezerwowa jest pod względem ekonomicznym nieopłacalna i należy dołożyć wszelkich starań, aby trwała ona jak najkrócej. Dlatego też Zamawiający zdecydował się skrócić termin składania ofert, aby pilnie wyłonić Wykonawcę i zapewnić sobie niższe ceny jednostkowe za 1 kWh energii czynnej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001