2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa diod laserowych stabilizowanych holograficzną siatką Bragga 729 nm
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa diod laserowych stabilizowanych holograficzną siatką Bragga 729 nm – 2 komplety. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 31712348-1. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi jedną funkcjonalną całość. Zamówienie dostosowane dla MŚP. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. 8. Wartość zamówienia przekracza próg unijny, o którym mowa w w Obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 8 grudnia 2025 r. w sprawie aktualnych progów unijnych określonych w dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE, 2014/25/UE i 2009/81/WE na lata 2026–2027, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów, tj. 216 000 euro, co stanowi równowartość kwoty 930 960,00 zł, ogłoszonym na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy pzp. 9. Projekt pn. „System mobilnych sensorów kwantowych z zegarami optycznymi zintegrowanych w sieciach telekomunikacyjnych Q-ChronoS” realizowany w ramach działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki, Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.
Vorherige Bekanntmachung: 479036-2026
Interne Kennung: 90-SZP.261.045.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 3 do SWZ - w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, albo oświadczenia o tym, że nie należy do żadnej grupy kapitałowej; d) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; e) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 4a do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp, ii. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; iii. art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; iv. art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp; v. art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp; vi. art. 109 ust. 1 pkt 10 ustawy pzp. f) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 4b do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; ii. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej w pkt 1) lit. a) – b) niniejszego ogłoszenia – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa powyżej w pkt 1) lit. a) – b) niniejszego ogłoszenia; 2) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa powyżej w pkt 1) lit. d) niniejszego ogłoszenia – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31712348 Laserdioden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa diod laserowych stabilizowanych holograficzną siatką Bragga 729 nm – 2 komplety. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 31712348-1. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi jedną funkcjonalną całość. Zamówienie dostosowane dla MŚP. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp.
Haupteinstufung (cpv): 31712340 Dioden