See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile
Beschreibung: Obiectivul general il reprezinta prestarea serviciilor de curatenie cu materiale consumabile incluse în 51 de locații în care își desfășoară activitatea unitățile AFIR – central și național (2 sedii centrale în București, 8 centre regionale – Iași, Constanța, Târgoviște, Craiova, Timișoara, Satu Mare, Alba , București și 41 de oficii județene în orașe reședință de județ), conform Caietului de Sarcini, împărțite pe 4 loturi: Lotul 1 - Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile ‐ CRFIR 1 IAŞI și Oficiile Județene Iași, Botoșani, Bacău, Neamț, Suceava, Vaslui, CRFIR 2 CONSTANȚA și Oficiile Județene Constanța, Buzău, Brăila, Galați, Tulcea,Vrancea. Suprafata minima acord cadru 203,732.28mp – suprafata maxima 244,478.74 mp. Lotul 2 – Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile ‐ CRFIR 6 SATU MARE și Oficiile Județene Satu‐Mare, Bihor, Bistrița‐Năsăud, Cluj, Sălaj,Maramureș, CRFIR 7 ALBA IULIA și Oficiile Județene Alba, Covasna, Brașov, Harghita, Mureș, Sibiu. Suprafata minima acord cadru 275,011.20mp – suprafata maxima 330,013.44mp. Lotul 3 - Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile pentru ‐ CRFIR 4 CRAIOVA și Oficiile Județene Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea, CRFIR 5 TIMIȘOARA și Oficiile Județene Timiș, Arad, Caraș‐Severin, Hunedoara. Suprafata minima acord cadru 188,802.00mp – suprafata maxima 226,562.40mp. Lotul 4 - Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile ‐ CRFIR 3 TÂRGOVIȘTE și Oficiile Județene Dâmbovița, Argeș, Giurgiu, Prahova, Teleorman, AFIR Sediul Central din strada Ştirbei Vodă, nr. 43, sector 1, Bucureşti ‐ locația 1, AFIR Sediul Central din strada Grădina cu Cai, nr. 3A, sector 5, Bucureşti ‐ locația 2, CRFIR 8 și Oficiile Județene București‐Ilfov, Călărași, Ialomița. Suprafata minima acord cadru 249,472.80mp – suprafata maxima 299,367.36mp. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor Zile : 18 (inainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor) Autoritatea contractantă va răspunde la clarificari în a 11-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 13533790/08/2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile lot1
Beschreibung: Prestare servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile conform specificatiilor si suprafețelor din Caietul de Sarcini, în următoarele locații: CRFIR 1 IAŞI și Oficiile Județene Iași, Botoșani, Bacău, Neamț, Suceava, Vaslui, CRFIR 2 CONSTANȚA și Oficiile Județene Constanța, Buzău, Brăila, Galați, Tulcea,Vrancea.Suprafata minima acord cadru 203,732.28mp – suprafata maxima 244,478.74 mp.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile lot 2
Beschreibung: Prestare servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile conform specificatiilor si suprafețelor din Caietul de Sarcini, în următoarele locații: CRFIR 6 SATU MARE și Oficiile Județene Satu‐Mare, Bihor, Bistrița‐Năsăud, Cluj, Sălaj,Maramureș, CRFIR 7 ALBA IULIA și Oficiile Județene Alba, Covasna, Brașov, Harghita, Mureș, Sibiu.Suprafata minima acord cadru 275,011.20mp – suprafata maxima 330,013.44mp.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile lot 3
Beschreibung: Prestare servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile conform specificatiilor si suprafețelor din Caietul de Sarcini, în următoarele locații: CRFIR 4 CRAIOVA și Oficiile Județene Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea, CRFIR 5 TIMIȘOARA și Oficiile Județene Timiș, Arad, Caraș‐Severin, Hunedoara.Suprafata minima acord cadru 188,802.00mp – suprafata maxima 226,562.40mp.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Achiziție servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile lot 4
Beschreibung: Prestare servicii curățenie și întreținere birouri inclusiv materiale consumabile conform specificatiilor si suprafețelor din Caietul de Sarcini, în următoarele locații: CRFIR 3 TÂRGOVIȘTE și Oficiile Județene Dâmbovița, Argeș, Giurgiu, Prahova, Teleorman, AFIR Sediul Central din strada Ştirbei Vodă, nr. 43, sector 1, Bucureşti ‐ locația 1, AFIR Sediul Central din strada Grădina cu Cai, nr. 3A, sector 5, Bucureşti ‐ locația 2, CRFIR 8 și Oficiile Județene București‐Ilfov, Călărași, Ialomița. Suprafata minima acord cadru 249,472.80mp – suprafata maxima 299,367.36mp.
Interne Kennung: 4