See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z instalacją i wdrożeniem komponentów infrastruktury IT – powtórka 2.
Beschreibung: Dostawa wraz z instalacją i wdrożeniem komponentów infrastruktury IT – powtórka 2.
Interne Kennung: DZPZ/2650/36UEPN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu wynika z wystąpienia obiektywnych okoliczności powodujących pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz jest konieczne dla zapewnienia możliwości terminowej i efektywnej realizacji zamówienia, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, przejrzystości i proporcjonalności.Zamawiający podejmował już działania zmierzające do udzielenia przedmiotowego zamówienia. Dwa wcześniejsze postępowania dotyczące tego zakresu zostały unieważnione z uwagi na fakt, iż ceny złożonych ofert znacznie przewyższały kwoty, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oznacza to, że pomimo przeprowadzenia konkurencyjnych postępowań Zamawiający nie uzyskał możliwości udzielenia zamówienia w ramach posiadanych środków. Jednocześnie od czasu przeprowadzenia poprzednich postępowań obserwowany jest istotny wzrost cen komponentów infrastruktury IT, w szczególności serwerów oraz macierzy dyskowych. Sytuacja na rynku sprzętu IT charakteryzuje się obecnie wysoką dynamiką zmian cen oraz ograniczoną stabilnością warunków handlowych. Wykonawcy przygotowujący oferty są uzależnieni od warunków cenowych uzyskiwanych od producentów i dystrybutorów, przy czym informacje cenowe oraz warunki handlowe dotyczące komponentów objętych zamówieniem zachowują ważność przez bardzo krótki okres, w praktyce wynoszący około 14 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0001