See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs ofert nr 52/KŚZ/25 na świadczenia zdrowotne polegające na wykonywaniu badań histopatologicznych dla pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie badań histopatologicznych dla pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia obejmuje badania histopatologiczne w siedzibie Przyjmującego zamówienie z wykorzystaniem jego personelu, sprzętu, aparatury i odczynników. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu Ofert/Umowy. 2. Przyjmujący zamówienie będzie odbierał materiał z Laboratorium Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. przy ul. Wincentego Lipa 2 w Rudzie Śląskiej, od poniedziałku do piątku na wezwania Udzielającego zamówienia. 3. Przyjmujący zamówienie zapewnia transport w własnym zakresie na koszt własny, w odpowiednich warunkach wymaganych dla tego rodzaju materiału, zapewniający należyte zabezpieczenie jakościowe, z zastrzeżeniem zdania drugiego. Badania śródoperacyjne będą dostarczane przez Udzielającego zamówienia w miejsce wskazane przez Przyjmującego zamówienie z zastrzeżeniem, iż wskazany punkt nie może znajdować się w odległości większej niż 20 km od siedziby Szpitala. 4. Badania wykonywane będą w terminie: 1) 3-5 dni roboczych od momentu odebrania materiału; 2) badania CITO wykonywane będą w terminie 2 dni roboczych od momentu odebrania materiału, 3) badania śródoperacyjne wykonywane będą w czasie 20 minut od momentu dostarczenia materiału do przyjmującego zamówienie do momentu ustalenia rozpoznania patomorfologicznego. Za wyjątkiem badań, w których czas oczekiwania uzależniony będzie od technicznych wymagań stosowanych procedur, a wyniki dostarczone zostaną niezwłocznie po ich zakończeniu.5. Biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG będzie wykonywana w siedzibie Przyjmującego zamówienie. 6.W przypadku wątpliwości Przyjmującego zamówienie co do uzyskanego wyniku badania, koszt dodatkowej konsultacji przedmiotowego badania ponosi Przyjmujący zamówienie. 7. W przypadku stwierdzenia konieczności rozszerzenia diagnostyki o dodatkowe badania, Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do konsultacji telefonicznej z lekarzem zlecającym badanie (lub ordynatorem czy jego zastępcą), celem uzyskania zgody na powyższą procedurę. Dodatkowe zlecenie telefoniczne, zostanie niezwłocznie potwierdzone pisemnie przez Udzielającego zamówienie.8. Przyjmujący zamówienie udostępni wyniki badań personelowi Udzielającego zamówienie w wersji elektronicznej zaraz po wykonaniu badania poprzez platformę internetową i umożliwi dostęp pracownikom Udzielającego zamówienie za pomocą loginu i hasła oraz będzie dostarczał wyniki osobiście lub kurierem w formie papierowej w dwóch egzemplarzach w terminie do 7 dni roboczych od momentu odebrania materiału. 9. Przyjmujący zamówienie zapewnia we własnym zakresie personel, sprzęt, aparaturę, odczynniki i leki niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. 10. Minimalna liczba osób udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia, to 1 (jeden) lekarz specjalista w dziedzinie patomorfologii. 11. Pomieszczenia w których Przyjmujący zamówienie będzie wykonywał świadczenia zdrowotne, muszą spełniać wymagania odpowiednie do zakresu udzielanych świadczeń, określone w przepisach odrębnych, a używane do realizacji przedmiotu zamówienia aparatura, sprzęt, materiały, gwarantują należytą jakość wykonania świadczeń zdrowotnych. 12. Przyjmujący zamówienie zapewnia ciągłość, kompleksowość, dostępność i jakość udzielanych świadczeń na warunkach określonych w umowach Udzielającego zamówienia z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie przedmiotu zamówienia. 13. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do udzielania świadczeń nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy.14. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest w szczególności do prowadzenia i archiwizacji dokumentacji medycznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06.04.2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 798) oraz sprawozdawczości statystycznej w zakresie przedmiotu zamówienia.15.Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez NFZ, udostępnić wszelką dokumentację i udzielić wszelkich wyjaśnień w zakresie usług wynikających z zawartej umowy. 16. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez uprawnionego przedstawiciela Udzielającego zamówienia. 17. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do wpisania umowy do Portalu Świadczeniodawcy z uwzględnieniem harmonogramu wykonywania badań, wykazu personelu oraz sprzętu. W terminie 3 dni od zawarcia umowy Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do przedstawienia wydruku z Portalu Świadczeniodawcy, który będzie potwierdzał fakt wpisu do portalu. 18. Laboratorium Przyjmującego zamówienie musi być wpisane do ewidencji prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. 19. Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo realizowania zamówień w asortymencie i ilościach uzależnionych od rzeczywistych potrzeb i posiadanych środków finansowych oraz do zmiany zamówienia w zakresie ilościowym, co nie stanowi odstępstwa od umowy nawet w części. 20. Ilości przedmiotu zamówienia zawarte w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu Ofert/Umowy są ilościami orientacyjnymi, Udzielający zamówienia będzie składał w trakcie trwania umowy zamówienia wg rzeczywistych potrzeb. Podane ilości mogą ulec zmniejszeniu. 21. Wymagany termin płatności wynosi 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionego przez Przyjmującego zamówienie dokumentu zawierającego podstawę prawną zwolnienia od podatku oraz elementy faktury dokumentującej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 października 2021 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz.U. z 2021 r. poz. 1979 z późn. zm.), zwanego dalej fakturą. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 22.Każdy z Oferentów ubiegających ubiegających się o zawarcie umowy może złożyć tylko jedną ofertę.
Interne Kennung: 52/KŚZ/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85141000 Dienstleistungen von medizinischem Personal
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Konkurs ofert nr 52/KŚZ/25 na świadczenia zdrowotne polegające na wykonywaniu badań histopatologicznych dla pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie badań histopatologicznych dla pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia obejmuje badania histopatologiczne w siedzibie Przyjmującego zamówienie z wykorzystaniem jego personelu, sprzętu, aparatury i odczynników. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu Ofert/Umowy. 2. Przyjmujący zamówienie będzie odbierał materiał z Laboratorium Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. przy ul. Wincentego Lipa 2 w Rudzie Śląskiej, od poniedziałku do piątku na wezwania Udzielającego zamówienia. 3. Przyjmujący zamówienie zapewnia transport w własnym zakresie na koszt własny, w odpowiednich warunkach wymaganych dla tego rodzaju materiału, zapewniający należyte zabezpieczenie jakościowe, z zastrzeżeniem zdania drugiego. Badania śródoperacyjne będą dostarczane przez Udzielającego zamówienia w miejsce wskazane przez Przyjmującego zamówienie z zastrzeżeniem, iż wskazany punkt nie może znajdować się w odległości większej niż 20 km od siedziby Szpitala. 4. Badania wykonywane będą w terminie: 1) 3-5 dni roboczych od momentu odebrania materiału; 2) badania CITO wykonywane będą w terminie 2 dni roboczych od momentu odebrania materiału, 3) badania śródoperacyjne wykonywane będą w czasie 20 minut od momentu dostarczenia materiału do przyjmującego zamówienie do momentu ustalenia rozpoznania patomorfologicznego. Za wyjątkiem badań, w których czas oczekiwania uzależniony będzie od technicznych wymagań stosowanych procedur, a wyniki dostarczone zostaną niezwłocznie po ich zakończeniu.5. Biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG będzie wykonywana w siedzibie Przyjmującego zamówienie. 6. W przypadku wątpliwości Przyjmującego zamówienie co do uzyskanego wyniku badania, koszt dodatkowej konsultacji przedmiotowego badania ponosi Przyjmujący zamówienie. 7. W przypadku stwierdzenia konieczności rozszerzenia diagnostyki o dodatkowe badania, Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do konsultacji telefonicznej z lekarzem zlecającym badanie (lub ordynatorem czy jego zastępcą), celem uzyskania zgody na powyższą procedurę. Dodatkowe zlecenie telefoniczne, zostanie niezwłocznie potwierdzone pisemnie przez Udzielającego zamówienie. 8. Przyjmujący zamówienie udostępni wyniki badań personelowi Udzielającego zamówienie w wersji elektronicznej zaraz po wykonaniu badania poprzez platformę internetową i umożliwi dostęp pracownikom Udzielającego zamówienie za pomocą loginu i hasła oraz będzie dostarczał wyniki osobiście lub kurierem w formie papierowej w dwóch egzemplarzach w terminie do 7 dni roboczych od momentu odebrania materiału.9. Przyjmujący zamówienie zapewnia we własnym zakresie personel, sprzęt, aparaturę, odczynniki i leki niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. 10. Minimalna liczba osób udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia, to 1 (jeden) lekarz specjalista w dziedzinie patomorfologii. 11. Pomieszczenia w których Przyjmujący zamówienie będzie wykonywał świadczenia zdrowotne, muszą spełniać wymagania odpowiednie do zakresu udzielanych świadczeń, określone w przepisach odrębnych, a używane do realizacji przedmiotu zamówienia aparatura, sprzęt, materiały, gwarantują należytą jakość wykonania świadczeń zdrowotnych.12. Przyjmujący zamówienie zapewnia ciągłość, kompleksowość, dostępność i jakość udzielanych świadczeń na warunkach określonych w umowach Udzielającego zamówienia z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie przedmiotu zamówienia. 13.Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do udzielania świadczeń nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. 14.Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest w szczególności do prowadzenia i archiwizacji dokumentacji medycznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06.04.2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 798) oraz sprawozdawczości statystycznej w zakresie przedmiotu zamówienia.15. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez NFZ, udostępnić wszelką dokumentację i udzielić wszelkich wyjaśnień w zakresie usług wynikających z zawartej umowy. 16. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się poddać kontroli prowadzonej przez uprawnionego przedstawiciela Udzielającego zamówienia.17. Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do wpisania umowy do Portalu Świadczeniodawcy z uwzględnieniem harmonogramu wykonywania badań, wykazu personelu oraz sprzętu. W terminie 3 dni od zawarcia umowy Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do przedstawienia wydruku z Portalu Świadczeniodawcy, który będzie potwierdzał fakt wpisu do portalu. 18. Laboratorium Przyjmującego zamówienie musi być wpisane do ewidencji prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. 19. Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo realizowania zamówień w asortymencie i ilościach uzależnionych od rzeczywistych potrzeb i posiadanych środków finansowych oraz do zmiany zamówienia w zakresie ilościowym, co nie stanowi odstępstwa od umowy nawet w części. 20. Ilości przedmiotu zamówienia zawarte w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu Ofert/Umowy są ilościami orientacyjnymi, Udzielający zamówienia będzie składał w trakcie trwania umowy zamówienia wg rzeczywistych potrzeb. Podane ilości mogą ulec zmniejszeniu. 21. Wymagany termin płatności wynosi 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionego przez Przyjmującego zamówienie dokumentu zawierającego podstawę prawną zwolnienia od podatku oraz elementy faktury dokumentującej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 października 2021 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz.U. z 2021 r. poz. 1979 z późn. zm.), zwanego dalej fakturą. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 22. Każdy z Oferentów ubiegających się o zawarcie umowy może złożyć tylko jedną ofertę.