2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sicienko i z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wojnowie w latach 2026 – 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sicienko i z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wojnowie w latach 2026 – 2027. Liczba osób zamieszkałych na terenie Gminy Sicienko wynikająca ze złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi według stanu na dzień 30.04.2025 r. wynosi 9610, w tym 1308 w budynkach wielolokalowych powyżej 7 lokali i 8302 w budynkach jednorodzinnych i wielolokalowych do 7 lokali.
Interne Kennung: 271.41.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sicienko i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Wojnowie w latach 2022–2023. Liczba osób zamieszkałych na terenie Gminy Sicienko wynikająca ze złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi według stanu na dzień 30.04.2025 r. wynosi 9610, w tym 1308 w budynkach wielolokalowych powyżej 7 lokali i 8302 w budynkach jednorodzinnych i wielolokalowych do 7 lokali.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z art. 441 Pzp, polegające na prawie Zamawiającego do rezygnacji z realizacji części przedmiotu zamówienia na niżej opisanych zasadach (zgodnie z wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ). 2. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający uzyska możliwość zagospodarowania bioodpadów od dnia 01.07.2027 r. w instalacji MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, na zasadach przewidzianych porozumieniem międzygminnym nr 1/2022 z dnia 07.06.2022 r. (ze zmianami), Zamawiający będzie uprawniony do rezygnacji ze świadczenia przez Wykonawcę usługi zagospodarowania bioodpadów, co nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego Wykonawcy pisemnego oświadczenia o takiej rezygnacji wraz ze wskazaniem daty od jakiej odniesie ono swój skutek. W takim przypadku Wykonawca będzie dokonywał jedynie odbioru bioodpadów i dostarczał je do miejsca ich zagospodarowania wskazanego przez Zamawiającego, celem ich zagospodarowania w tej instalacji (w miejsce pierwotnie przewidzianego umową obowiązku łącznego odbioru i zagospodarowania tych odpadów przez Wykonawcę). Oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa opcji Zamawiający może złożyć najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia realizacji usługi w zmienionym zakresie. 3. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający uzyska możliwość zagospodarowania selektywnie zbieranych odpadów o kodach: 15 01 01, 15 01 06, 15 01 07, od dnia 01.01.2027 r., w instalacji MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Zamawiający będzie uprawniony do rezygnacji ze świadczenia przez Wykonawcę usługi zagospodarowania takich odpadów, co nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego Wykonawcy pisemnego oświadczenia o takiej rezygnacji wraz ze wskazaniem daty od jakiej odniesie ono swój skutek. W takim przypadku Wykonawca będzie dokonywał jedynie odbioru tych odpadów i dostarczał je do miejsca ich zagospodarowania wskazanego przez Zamawiającego, celem ich zagospodarowania w tej instalacji (w miejsce pierwotnie przewidzianego umową obowiązku łącznego odbioru i zagospodarowania tych odpadów przez Wykonawcę). Oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa opcji Zamawiający może złożyć najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia realizacji usługi w zmienionym zakresie. 4. Wynagrodzenie Wykonawcy w przypadku o jakim mowa w ust. 2, w części w jakiej Zamawiający skorzysta z prawa opcji, zostanie ustalone wg właściwych cen jednostkowych za odbiór bioodpadów. 5. Wynagrodzenie Wykonawcy w przypadku o jakim mowa w ust. 3, w części w jakiej Zamawiający skorzysta z prawa opcji, zostanie ustalone wg właściwych cen jednostkowych za odbiór selektywnie zebranych odpadów o kodach: 15 01 01, 15 01 06, 15 01 07. 6. W przypadku zagospodarowania bioodpadów lub zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów o kodach: 15 01 01, 15 01 06, 15 01 07, w instalacji MKUO ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy, stosuje się odpowiednio § 8 ust. 5 wzoru umowy - załącznik nr 7 do SWZ. 7. Zamawiający zastrzega, iż skorzystanie z uprawnienia określonego jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, a Wykonawcy z tytułu skorzystania z takiego jednostronnego uprawnienia przez Zamawiającego w całości bądź części nie przysługują żadne roszczenia. 8. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usługi na warunkach określonych w niniejszej umowie, z uwzględnieniem wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 4 i 5, przy czym wysokość cen jednostkowych ustalana jest na moment skorzystania z prawa opcji (obowiązują ceny jednostkowe ujęte w ofercie po ewentualnych waloryzacjach, modyfikacjach). 9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy. Zamawiający określa maksymalną wartość prawa opcji: 1) określonego w ust. 2 na 5 % kwoty wskazanej w § 8 ust. 3 wzoru umowy - załącznik nr 7 do SWZ, 2) określonego w ust. 3 na 20 % kwoty wskazanej w § 8 ust. 3 wzoru umowy - załącznik nr 7 do SWZ, co rozumieć należy w ten sposób, że w wyniku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy (przy założeniu zrealizowania przedmiotu zamówienia w pozostałym zakresie) nie ulegnie zmniejszeniu o więcej, niż wskazane wyżej wartości. 10. Ww. postanowienia nie mają zastosowania do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wojnowie.