2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2027 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2027 roku.” (w okresie od 1 stycznia 2027 roku do 31 grudnia 2027 roku). 2. Zagospodarowanie odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. 3. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie 1 obejmuje w szczególności: 1) odbieranie odpadów komunalnych (w tym segregowanych) od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a) liczba mieszkańców w Gminie Zator, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych – wg stanu na dzień 31.07.2026r. – 8.450, w tym w budownictwie wielorodzinnym – 815 osób. b) liczba nieruchomości z zabudową jednorodzinną – 2425, c) liczba nieruchomości wielorodzinnych (bloków) – 13, d) powierzchnia gminy Zator – 51 km², e) łączna prognozowana ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia – 4.353,00 Mg. 2) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, liczba nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne – 240, w sezonie letnim dodatkowo 150 nieruchomości prowadzących wynajem krótkoterminowy, 3) transport i zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a) zorganizowanie odbioru odpadów z remontu, odpadów wielkogabarytowych i odpadów zielonych, odpadów kuchennych, odpadów niebezpiecznych, elektroodpadów, tekstyliów oraz opon w zastępstwie prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów na warunkach określonych w niniejszej SWZ, b) obowiązkowe prowadzenie dokumentacji w tym sprawozdawczości w zakresie i na warunkach określonych w punkcie 3.3) niniejszego rozdziału SWZ, c) dostawę worków do odbierania odpadów komunalnych w asortymencie i ilości określonej w SWZ, na warunkach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokonywanie wspólnie z Zamawiającym kontroli w terenie pojazdem Wykonawcy, 4) zagospodarowanie odpadów zmieszanych, segregowanych i wielkogabarytowych winno obejmować w szczególności wykonywanie usług w zakresie: a) mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku, b) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych o kodzie 20 01 08, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.); c) przetwarzania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki i ich doczyszczenie oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów odzysku i recyklingu określonych przepisami prawa, d) prowadzenia mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 0-80 mm), e) składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów składowania określonych przepisami prawa, f) demontażu odpadów wielkogabarytowych. 4. świadczenia w okresie trwania umowy usług w zakresie informacji dla mieszkańców związanej z tematyką zgodną z przedmiotem zamówienia, 5. prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Zatorze przy ul. Wadowickiej 57B. 6. oraz wykonanie innych prac niezbędnych do należytego wykonania zamówienia. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz prognozę odpadów na okres objęty przetargiem zawarto w Specyfikacji Warunków Zamówienia dalej SWZ.
Interne Kennung: DZ.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w 2027 roku”
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenia zamówienia, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego zamówienia na dodatkowe usługi (do 10% wartości zamówienia podstawowego), polegające na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości, a informacja o ww. została umieszczona w ogłoszeniu o zamówieniu (dotyczy głównie zwiększenia ilości wytworzonych przez właścicieli nieruchomości odpadów w okresie obowiązywania umowy). Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: • w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §9 ust. 1 projektu umowy, • w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, • udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, stawka jednostkowa wynagrodzenia za odbiór 1 Mg odpadów komunalnych (każdej frakcji) z terenu gminy Zator będzie podlegała negocjacji. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia opcjonalnego.