See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale for bygherrerådgivning 2026-2030
Beschreibung: Byggeri København ønsker at indgå en 4-årig rammeaftale med en bygherrerådgiver omfattende ingeniør – og arkitektydelser. Rammeaftalen omfatter opgavebestemt bygherrerådgivning i forbindelse med Byggeri Københavns varierende projektportefølje. Bygherrerådgiveropgaverne spænder fra screeninger og behovsafklaringer i projekternes opstart, granskning og teknisk bistand i planlægnings-, forslags- og projekteringsfaser, under udbud, til bygherrerådgivning, byggeledelse og bygherretilsyn under udførelse og i forbindelse med aflevering og idriftsættelse. Bygherrerådgiver skal også løbende formidle efteruddannelse og erfaringsopsamling til Byggeri København.
Vorherige Bekanntmachung: 214257-2026
Interne Kennung: Udbud af rammeaftale for bygherrerådgivning 2026-2030
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rammeaftale for bygherrerådgivning 2026-2030
Interne Kennung: Rammeaftale for bygherrerådgivning 2026-2030