2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud vedr. leje af mobil udstillingstrailer
Beschreibung: Nærværende udbud vedrører leje af en mobil udstillingstrailer til brug for landsdækkende rekrutteringsaktiviteter. Den mobile udstillingstrailer består af en førervogn med tilkoblet trailer og skal anvendes med henblik på at øge kendskabet til Danmarks Fængsler uddannelser og karrieremuligheder. Udbuddet omfatter endvidere tilknyttede serviceydelser, herunder gennemførelse af kørsel efter ordregivers køreplan, som bl.a. består af koordinering af transport, indhentning af nødvendige tilladelser, kontakt med relevante lokationer samt øvrig praktisk håndtering i forbindelse med arrangementer. Traileren skal indrettes som et oplevelsescenter efter ordregivers koncept. Leverandøren forestår den praktiske realisering, herunder indretning, opbygning og levering af nødvendige materialer, inventar og tekniske installationer.
Interne Kennung: 25-15-0485
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke, 34220000 Anhänger, Sattelanhänger und fahrbare Großbehälter, 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0000