610418-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Godów”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Godów”
BeschreibungZamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części, jak poniżej: Część 1 zamówienia – „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Godów oraz z PSZOK w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.” Część 2 zamówienia – „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 50 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r.” Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załączniki nr 1.1 oraz 1.2 do SWZ) – Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej z części oraz Projekty umowy dla każdej z części stanowiące (Załącznik nr 2.1 oraz 2.2 do SWZ).
Interne KennungFZ.271.1.14.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 2 Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 3.W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy zgodnym z niniejszym postepowaniem. 4.Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne: a) dopuszczalne przegladarki internetowe: − Edge, − Google Chrome, − Mozilla Firefox, − Opera. b) pozostałe wymagania techniczne: − dostęp do sieci Internet; − obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest- ajax; − włączona obsługa JavaScript; − zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; − zainstalowany Acrobat Reader; − zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 − Update 24 lub nowszy. 5. Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych:Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, W którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, dokumentu przez Wykonawcę. W przypadku wybrania opcji złożenia oferty bez logowania, potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie po złożeniu oferty, dokumentu będąc niezalogowanym na Platformie zakupowej. Wiadomość otrzymuje Wykonawca na adres e-mail wskazany w formularzu w ikonę „Złóż ofertę”. W przypadku Wykonawcy zalogowanego na Platformie Przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu, oferty przez Platformę Przetargową. 6. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 7. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 1703), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust.1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesyłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 8. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać: 1) Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach); Uwaga: W Formularzu ofertowym Wykonawca ma obowiązek wskazać instalacje, w szczególności instalacje komunalne do których będzie przekazywał odpady komunalne. W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże nazwy i adresu instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, to Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. 2) Oświadczenie JEDZ, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ; 3) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.2 SWZ; 4) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.3 SWZ (jeżeli dotyczy), 5) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.4 SWZ (jeżeli dotyczy). 6) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.13 SWZ (jeżeli dotyczy), 7) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby: a) Zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; b) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. c) jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. 8) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeśli dotyczy). 11. Numeracja przywołana w pkt 2.1.2 oraz 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1 „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Godów oraz z PSZOK w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.”
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi w zakresie: DLA CZĘŚCI 1: 1) odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zlokalizowanych na terenie Gminy Godów oraz wyposażenie tych nieruchomości w worki. Obszar Gminy Godów wynosi 3808 ha, w skład Gminy Godów wchodzi siedem sołectw: Godów, Gołkowice, Skrzyszów, Krostoszowice, Łaziska, Skrbeńsko, Podbucze, 2) obsługi przez Wykonawcę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Skrbeńsku, ul. Piotrowicka prowadzonego przez Gminę Godów, w każdą środę w godzinach od 11.00 do 17.00 oraz w sobotę w godzinach od 8.00 do 14.00. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów – 7300,00 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 1460,00 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załączniki nr 1.1 do SWZ)
Interne KennungCZĘŚĆ 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2 „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 50 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r.”
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi w zakresie: DLA CZĘŚCI 2: 1) odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 50 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg w okresie 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. W gminie znajduje się 7 budynków, które znajdują się w zarządzie gminy. W ciągu roku mogą występować okazjonalne dodatkowe zbiórki odpadów komunalnych zebranych podczas organizowanych festynów i imprez kulturalnych na terenie gminy. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznych raportów dotyczących ilości odebranych odpadów i przekazywanie w/w raportów Zamawiającemu do dnia 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów – 60 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 12 Mg. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załączniki nr 1.2 do SWZ)
Interne KennungCZĘŚĆ 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden