2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa jakości i efektywności energetycznej oświetlenia – wykonanie usług oświetlenia na terenie administrowanym przez Gminę Lubasz wymiana oświetlenia ze środków bieżących uzyskanych z oszczędności
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest poprawa jakości i efektywności oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubasz. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania na rzecz Zamawiającego usługi oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Lubasz, to jest do podjęcia czynności niezbędnych do zapewnienia oświetlenia na tym terenie, przy wykorzystaniu posiadanej Infrastruktury oraz jej modernizacji, na warunkach i w standardzie określonym w umowie stanowiącej Załącznik nr 2 do Zaproszenia. 2. Celem zamówienia jest poprawa stanu oświetlenia drogowego na terenie gminy, stanowiącego własność ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin oraz uzyskanie znaczących efektów ekonomicznych dla budżetu gminy, poprzez: 1) zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w wyniku obniżenia mocy zainstalowanych urządzeń/opraw; 2) zmniejszenie kosztów utrzymania oświetlenia – kosztów usuwania awarii; 3) zwiększenie skuteczności oświetlenia poprzez zastosowanie oświetlenia o wyższych parametrach technicznych; 4) uzupełnienie oświetlenia w miejscach wskazanych przez Zamawiającego przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. 3. Wykonawca zapewni Zamawiającemu rozwiązania techniczne pozwalające na uzyskaniu oszczędności mocy urządzeń zainstalowanych na istniejącej sieci oświetlenia drogowego stanowiącego majątek ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin na poziomie ok. 50%. Potwierdzeniem tego będzie opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji i wykazanie, że proponowane rozwiązanie, spełnia wymogi Zamawiającego zarówno pod kątem oszczędności jak i spełnienia norm oświetleniowych. 4. Zamawiający określa czas obowiązywania usługi na okres do 7 lat od daty zawarcia umowy. W ramach usługi Zamawiający będzie pokrywał koszty ewentualnych napraw i reklamacji urządzeń, które Wykonawca zabuduje na potrzeby świadczenia przedmiotowej usługi
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Poprawa jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na majątku stanowiącym własność Enea – wykonanie usług oświetlenia na terenie administrowanym przez Gminę Lubasz – wymiana oświetlenia ze środków bieżących uzyskanych z oszczędności
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest poprawa jakości i efektywności oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubasz. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania na rzecz Zamawiającego usługi oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Lubasz, to jest do podjęcia czynności niezbędnych do zapewnienia oświetlenia na tym terenie, przy wykorzystaniu posiadanej Infrastruktury oraz jej modernizacji, na warunkach i w standardzie określonym w umowie stanowiącej Załącznik nr 2 do Zaproszenia. 2. Celem zamówienia jest poprawa stanu oświetlenia drogowego na terenie gminy, stanowiącego własność ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin oraz uzyskanie znaczących efektów ekonomicznych dla budżetu gminy, poprzez: 1) zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w wyniku obniżenia mocy zainstalowanych urządzeń/opraw; 2) zmniejszenie kosztów utrzymania oświetlenia – kosztów usuwania awarii; 3) zwiększenie skuteczności oświetlenia poprzez zastosowanie oświetlenia o wyższych parametrach technicznych; 4) uzupełnienie oświetlenia w miejscach wskazanych przez Zamawiającego przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. 3. Wykonawca zapewni Zamawiającemu rozwiązania techniczne pozwalające na uzyskaniu oszczędności mocy urządzeń zainstalowanych na istniejącej sieci oświetlenia drogowego stanowiącego majątek ENEA Oświetlenie sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin na poziomie ok. 50%. Potwierdzeniem tego będzie opracowanie przez Wykonawcę dokumentacji i wykazanie, że proponowane rozwiązanie, spełnia wymogi Zamawiającego zarówno pod kątem oszczędności jak i spełnienia norm oświetleniowych. 4. Zamawiający określa czas obowiązywania usługi na okres do 7 lat od daty zawarcia umowy. W ramach usługi Zamawiający będzie pokrywał koszty ewentualnych napraw i reklamacji urządzeń, które Wykonawca zabuduje na potrzeby świadczenia przedmiotowej usługi. 5. Rozliczenie przedmiotowej usługi odbywać się będzie w cyklach miesięcznych przez okres 7 lat na podstawie faktur wystawianych przez Wykonawcę w okresie i na zasadach ustalonych w umowie stanowiącej Załącznik nr 2 do Zaproszenia.
Interne Kennung: TI.III.271.6.2026
Menge: 896 Stück