2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění komplexního úklidu prostor Magistrátu města Mostu a dalších zařízení města
Beschreibung: Komplexní úklid prostor Magistrátu města Mostu a dalších zařízení cca 12.454 m2 vnitřní podlahové plochy, dle specifikace uvedené v zadávací dokumentaci.
Interne Kennung: 9013/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98341130 Hauswartungsdienste, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si ve smyslu ust. § 100 ZZVZ odst. 1 vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy s vybraným dodavatelem v průběhu plnění předmětu veřejné zakázky, a to výhradu navýšení nabídkové ceny a připouští: 1) navýšení nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě zvýšení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty dle zák. č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. V takovém případě bude nabídková cena upravena dle sazeb daně z přidané hodnoty platných v době vzniku zdanitelného plnění za práce/dodávky neprovedené a nevyfakturované. 2) navýšení nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy z důvodu zvýšení zákonem stanovené hranice minimální mzdy. Mzdová složka ceny se upraví o procentní podíl, o který se prokazatelně zvýšila minimální mzda pro danou kategorii zaměstnanců úklidu a to vždy maximálně jednou v kalendářním roce. Dodavatel je povinen žádost doložit odkazem na příslušný právní předpis. 3) úpravu nabídkové ceny na základě vývoje inflace. Jako referenční ukazatel se použije Index cen tržních služeb v podnikatelské sféře (CZ-CPA: Úklidové služby, kód subkategorie N82), konkrétně průměr za předchozí kalendářní rok vyhlášený Českým statistickým úřadem (ČSÚ). První úpravu na základě vývoje inflace lze provést nejdříve po uplynutí 12 měsíců od nabytí účinnosti smlouvy. Dodavatel je povinen žádost o úpravu nabídkové ceny doložit aktuálním výkazem ČSÚ. Úprava ceny se provede nejvýše jednou za kalendářní rok. Celkové navýšení nabídkové ceny dle bodů 2. a 3. může činit v celkovém objemu max. 15 % původní nabídkové ceny bez DPH. Po dosažení tohoto finančního objemu není dodavatel oprávněn další navýšení ceny plnění z těchto důvodů žádat.