2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa fabrycznie nowych mebli do Oddziału ZUS w Bydgoszczy i podległych jednostek terenowych z podziałem na trzy części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych mebli do Oddziału ZUS w Bydgoszczy i podległych jednostek terenowych: a) Zakup mebli gabinetowych i konferencyjnych – I część zamówienia; b) Zakup mebli biurowych – II część zamówienia; c) Zakup krzeseł biurowych – III część zamówienia; Wskazane meble będą stanowiły wyposażenie pomieszczeń biurowych, gabinetowych, orzecznictwa lekarskiego (w tym poczekalni oraz gabinetów lekarskich), Sali konferencyjnej, oraz pomieszczeń socjalnych. Dostarczone meble muszą być fabrycznie nowe, kompletne, nieuszkodzone, nie będące uprzednio przedmiotem ekspozycji i wystaw, wykonane profesjonalnie, z zachowaniem wysokiej jakości, estetyki i trwałości wykonania. Dostarczone meble muszą być wykonane ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, gotowe do użytku oraz ustawione i zamontowane w pomieszczeniach, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego. W przypadku, gdy w OPZ bądź w załącznikach, Zamawiający powołuje się na jakiekolwiek normy, atesty lub certyfikaty, Wykonawca może wykorzystać normy, atesty lub certyfikaty w stosunku do nich równoważne. Wszystkie zaproponowane meble muszą być objęte min. 24 miesięczną gwarancją producenta. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, załadunku, transportu oraz zagospodarowania (utylizacja) zużytych mebli znajdujących się w pomieszczeniach Zamawiającego. Szacunkowa masa mebli przeznaczonych do odbioru wynosi około 37 000 kg. Zamawiający zastrzega, że rzeczywista masa odpadów może ulec zmianie w stosunku do wartości szacunkowej i może być mniejsza lub większa maksymalnie o 30%. Podana wartość ma charakter orientacyjny i służy wyłącznie do kalkulacji ceny oferty. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania wszystkich mebli wskazanych przez Zamawiającego do usunięcia w trakcie realizacji zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do postępowania z odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności przepisami ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach, oraz do przekazania ich do uprawnionego podmiotu posiadającego stosowne zezwolenia. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty wszelkie koszty związane z wyniesieniem, załadunkiem, transportem oraz zagospodarowaniem zużytych mebli. Wykaz ilości mebli do utylizacji stanowi załącznik nr 3 do Opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zamówienia w zakresie części II i III o dodatkowe dostawy mebli oraz krzeseł (określone w tabeli nr 2 i nr 3 w OPZ) do wysokości posiadanych środków w planie finansowym tj. 1.029.800,00 zł brutto, nie więcej niż 40% zakresu przedmiotowego dla każdej części II i III. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji (rodzaju oraz ilości mebli i krzeseł) będzie uzależniona od potrzeb zamawiającego oraz dostępności środków budżetowych. Gwarantowany zakres umowy I,II i III części zamówienia został określony w OPZ w tabeli 1,2 i 3. Wykonawca dostarczy meble i krzesła w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji w cenach jednostkowych określonych w formularzu ofertowym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 10 SWZ.
Interne Kennung: 040000.271.040.2026-OBYDGO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę zakupową, umożliwiającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Korzystanie z Platformy zakupowej przez Wykonawców jest bezpłatne. W sytuacji awarii Platformy zakupowej lub niedostępności Platformy zakupowej, uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego poprzez Platformę zakupową, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres: zampubl_bydgoszcz@zus.pl (nie dotyczy składania ofert). Oferty składa się wyłącznie poprzez Platformę zakupową. Informacje dotyczące korzystania z Platformy zakupowej w niniejszym postępowaniu: 1.zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Platformy zakupowej na subdomenie Zamawiającego https://zus.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl; 2.Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje wymagane zgody, klika polecenie „zarejestruj się”; 3.rejestracja konta następuje poprzez kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie – konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych; w związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej i rozpocząć składanie oferty z odpowiednim wyprzedzeniem; 4.po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu; 5.szczegółowa instrukcja dla Wykonawców dotycząca korzystania z Platformy zakupowej, w tym m.in. składania ofert - dostępna jest na Platformie zakupowej w zakładce „Baza Wiedzy”; 6.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy zakupowej, w tym również problemów technicznych, Wykonawca powinien kontaktować się z dostawcą Platformy zakupowej tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 07.00-17.00) lub e-mail: oneplace@marketplanet.pl; Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Zamawiający udzieli niezwłocznie wyjaśnień, nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ; Pytania do treści SWZ powinny być zadawane na Platformie zakupowej przy użyciu polecenia „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania) lub przez kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania); Treść pytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiającego (bez ujawniania źródła zapytania) zostaną zamieszczone na Platformie zakupowej w ramach danego postępowania. W przypadku wniesienia odwołania, odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu poprzez Platformę zakupową wyłącznie na adres: https://zus.ezamawiajacy.pl/ w ramach danego postępowania Prawo opcji Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na możliwości zwiększenia zamówienia w zakresie części II i III zamówienia o dodatkowe dostawy mebli oraz krzeseł (określone w tabeli nr 2 i nr 3 w OPZ) do wysokości posiadanych środków w planie finansowym, tj. 1.029.800,00 zł brutto, nie więcej niż 40% zakresu przedmiotowego dla każdej części II i III. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji (rodzaju oraz ilości mebli i krzeseł) będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego oraz dostępności środków budżetowych. Gwarantowany zakres umowy I, II i III części zamówienia został określony w OPZ w tabeli nr 1, 2 i 3. Wykonawca dostarczy meble i krzesła w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji w cenach jednostkowych określonych w formularzu cenowym odpowiednio do części zamówienia. Oferty częściowe, wariantowe Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę, w ramach każdej części. Za równoznaczne ze złożeniem więcej niż jednej oferty przez tego samego Wykonawcę zostanie uznana sytuacja, w której ten sam podmiot występuje w dwóch lub więcej ofertach składanych wspólnie lub jest samodzielnym Wykonawcą, a jednocześnie jest uczestnikiem wspólnej oferty. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy. Oferta musi obejmować całość przedmiotu zamówienia wskazanego w pkt 2 SWZ, w zakresie części, na którą/e jest składana. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust. 1 ustawy. Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ust. 1 i 2 ustawy. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ). Zamawiający przewiduje żądanie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121100 Schreibtische, 39153000 Möbel für Konferenzräume, 39121200 Tische, 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle, 39113100 Sessel, 39112000 Stühle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup mebli gabinetowych i konferencyjnych – I część zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia wskazanym w części I zamówienia jest zakup, dostawa i montaż mebli gabinetowych i konferencyjnych zgodnie z zestawieniem w OPZ oraz załączonymi projektami stanowiącymi załączniki nr 1 i nr 2 do Opisu przedmiotu zamówienia z wyłączeniem krzeseł zamieszczonych w części III projektu – część graficzna. Z uwagi na wprowadzenie wewnętrznych standardów ZUS określających kolorystykę mebli w pomieszczeniach biurowych, meble należy wykonać z płyty meblarskiej w kolorze zbliżonym do RAL 7035 (zamiast płyta EGGER jasny szary U708 w projektach) oraz płyty meblarskiej okleinowej w kolorze dąb bielony (zamiast płyta meblowa EGGER 3170 ST12 Dąb Kendal Naturalny w projektach). Ponadto elementy metalowe tj. stelaże, nogi stołów oraz uchwyty (dwupunktowe, matowe) w kolorze RAL 9004 czarny (zamiast uchwyt GTV UZ-819 w projektach). Zamówione meble powinny zostać wykonane z płyty meblowej w klasie higieniczności E1, odpornej na odbarwienia, odkształcenia i zarysowania. Meble przeznaczone do długotrwałego użytkowania w obiekcie użyteczności publicznej.
Interne Kennung: 040000.271.040.2026-OBYDGO - cz. I zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121100 Schreibtische, 39153000 Möbel für Konferenzräume, 39121200 Tische
Los: LOT-0002
Titel: Zakup mebli biurowych – II część zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia wskazanym w części II zamówienia jest zakup, dostawa i montaż mebli biurowych zgodnie z wykazem zawartym w tabeli 2 w OPZ.
Interne Kennung: 040000.271.040.2026-OBYDGO - cz. II zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121100 Schreibtische
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na możliwości zwiększenia zamówienia w zakresie części II i III zamówienia o dodatkowe dostawy mebli oraz krzeseł (określone w tabeli nr 2 i nr 3 w OPZ) do wysokości posiadanych środków w planie finansowym, tj. 1.029.800,00 zł brutto, nie więcej niż 40% zakresu przedmiotowego dla każdej części II i III. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji (rodzaju oraz ilości mebli i krzeseł) będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego oraz dostępności środków budżetowych. Gwarantowany zakres umowy I, II i III części zamówienia został określony w OPZ w tabeli nr 1, 2 i 3. Wykonawca dostarczy meble i krzesła w ramach zamówienia podstawowego oraz w ramach opcji w cenach jednostkowych określonych w formularzu cenowym odpowiednio do części zamówienia.
Los: LOT-0003
Titel: Zakup krzeseł biurowych – III część zamówienia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia wskazanym w części III zamówienia jest Zakup krzeseł biurowych zgodnie z wykazem zawartym w tabeli 3 w OPZ.
Interne Kennung: 040000.271.040.2026-OBYDGO - cz. III zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39113100 Sessel, 39112000 Stühle