610607-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Werbe- und Marketingdienstleistungen – Müpa 2024-2025 évi médiavásárlási feladatok
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Müpa 2024-2025 évi médiavásárlási feladatok
Beschreibung: Vállalkozási keretszerződés keretében a MÜPA Budapest Nonprofit Kft. 2024-2025. évi médiavásárlási feladatainak ellátásának megrendelése. Szolgáltatás mennyisége: éves kommunikációs tevékenység folyamatosan a Müpa és az általa szervezett fesztiválok kommunikációja érdekében, kb. évi 1500 rendezvény országos hirdetési kampánya mindösszesen nettó 420 000 000 Ft értékben a szerződés időtartama alatt. A teljes mennyiség évi minimum 4800 hirdetési módozat (az adatok tájékoztató jellegűek, a beszerzés nagyságrendjének meghatározását segítik elő évi minimum 1000 kommunikálandó esemény kapcsán). Az évente közel 1500 rendezvényen több mint 1 millió látogató fordul meg a Müpában, a látogatói összetétel mind korosztály mind társadalmi státusz szerint széleskörű és változatos. 2021-ben a Müpa kapta azt a megbízást, hogy Bartók Tavasz és Liszt Ünnep néven két, a maga kategóriájában prémium minőségű összművészeti kulturális fesztivált szervezzen, széles műfaji skálával, több helyszínen és változatos célközönséggel. Az ajánlattevő feladata a felolvasólap melléklete szerint részletezett paramétereknek megfelelő médiaportfolióba tartozó médiumokban hirdetési szolgáltatások nyújtása. A megajánlott szolgáltatásnak minden kategóriára vonatkozóan kell tartalmaznia médiumokat. A Müpa Nonprofit Kft. a működésének zavartalan biztosításához szükségesnek tartja ezen szolgáltatások beszerzését, ugyanakkor tekintettel a jelen gazdasági helyzetre, 100%-os állami tulajdonú intézmény lévén, az államháztartási gazdálkodás dinamikus változásaihoz való alkalmazkodásra való tekintettel, a keretösszeg 50%-ig vállal lehívási kötelezettséget a felelős gazdálkodás elvei alapján. Ezen szolgáltatások önmagukban nem realizálódnak, szorosan kapcsolódnak a Müpa programkínálatához, tekintettel erre, a keretszerződésből lehívandó szolgáltatás mennyiség kizárólag attól függ, hogy az Ajánlatkérőnek mennyi forrás áll majd rendelkezésére az előadások számosságának megvalósításához, ez pedig jelen beszerzés fedezetétől független, jelen helyzetben előre nem látható tényező.
Interne Kennung: EKR001948442023
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A Müpa az elmúlt 18 év alatt a magyar kulturális élet jelentős szereplőjévé vált, pozíciójának további erősítése, image-ének magasan tartása azonban folyamatos cél. Egy 2019-ben készült felmérés alapján a legnagyobb arányban felidézett kulturális intézmény, amelyet a kultúrát kedvelők meghatározó része figyelembe vesz egy új program választásakor. Jellegzetes imázzsal rendelkezik, számos attribútum mentén kitűnik a többi kulturális intézmény közül. Kiemelkedő erősségei, hogy a legnépszerűbbnek tartják, világhírű előadókat lát vendégül és lemezbemutató koncerteket ad. Változatos programok magas színvonalon, rangos előadók közreműködésével - a címszavakban megfogalmazott célok, amelyeket a Müpa indulása óta folyamatosan valóra vált. Ma már nemcsak azért jelent rangot az intézményben fellépni, mert a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem a világ tíz legjobb akusztikájú hangversenyterme között szerepel, hanem azért is, mert ezt a komolyzene, a jazz, a tánc, a világzene, az irodalom, az újcirkusz, a film, a minőségi kultúrát megtestesítő popzene világsztárjai hitelesítették az évek során. Szolgáltatás jellege: kulturális marketing kampányok országosan on-és offline hirdetési felületeken (print, online, outdoor, rádió, egyéb) Szolgáltatás mennyisége: éves kommunikációs tevékenység folyamatosan a Müpa és az általa szervezett fesztiválok kommunikációja érdekében, kb. évi 1500 rendezvény országos hirdetési kampánya mindösszesen nettó 420 000 000 Ft értékben a szerződés időtartama alatt. A teljes mennyiség évi minimum 4800 hirdetési módozat (az adatok tájékoztató jellegűek, a beszerzés nagyságrendjének meghatározását segítik elő évi minimum 1000 kommunikálandó esemény kapcsán). Az évente közel 1500 rendezvényen több mint 1 millió látogató fordul meg a Müpában, a látogatói összetétel mind korosztály mind társadalmi státusz szerint széleskörű és változatos. 2021-ben a Müpa kapta azt a megbízást, hogy Bartók Tavasz és Liszt Ünnep néven két, a maga kategóriájában prémium minőségű összművészeti kulturális fesztivált szervezzen, széles műfaji skálával, több helyszínen és változatos célközönséggel. Az ajánlattevő feladata a felolvasólap melléklete szerint részletezett paramétereknek megfelelő médiaportfolióba tartozó médiumokban hirdetési szolgáltatások nyújtása. A megajánlott szolgáltatásnak minden kategóriára vonatkozóan kell tartalmaznia médiumokat. Kommunikációs célok: programkommunikáció - Müpa, Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek, Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál imázskommunikáció - Müpa, Bartók Tavasz Nemzetközi Ünnepi Hetek, Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál időszakos, értékesítést elősegítő kampányok (bérletezés, karácsonyi időszak, stb.) eseti kampányok a Müpa működésével kapcsolatban eseti kampányok a Bartók Tavasz Nemzetközi Ünnepi Hetek és a Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál kapcsán Feladat meghatározása: Médiavásárlással kapcsolatos feladatok Médiavásárlás, pénzbeli és barter megállapodások kezelése bel- és külföldi médiumok esetében egyaránt Médiakampányok utóértékelésére Online kampánymenedzsment Versenytárs-elemzés Pénzügyi adminisztráció, különös tekintettel a barter elszámolások koordinálására Account feladatok Egyéb ügynökségi szolgáltatás Ajánlattevő feladata a Müpa kommunikációs tevékenységének eredményes végrehajtása érdekében teljes körű, szakszerű és határidőre történő tájékoztatási feladatok megvalósítása, stratégia és javaslatok összeállítása az alább meghatározott részfeladatok szerinti bontásban. A tárgyalásos eljárás jogcíme: Kbt. 85. § (2) bekezdés c) pontja szerint. A jelen eljárás tárgya különböző hirdetési és média szolgáltatások megrendelése. A szolgáltatás természete miatt a szerződés tárgyára vonatkozó feltételek meghatározása nem lehetséges olyan pontossággal, amely lehetővé tenné a nyílt, vagy meghívásos eljárásban a legkedvezőbb ajánlat kiválasztását. A szakmai ajánlatba foglalt szolgáltatások körének, terjedelmének, valamint az azzal kapcsolatosan a részvételre jelentkező és az ajánlatkérő együttműködési feltételeinek, jogainak és kötelezettségeinek tisztázása - tekintettel a reklám és médiaszolgáltatások sajátos jellegére is - szükségessé teszi a feltételek tárgyalásos formában történő egyeztetését, konkretizálását. Hirdetési felületek és módozatok biztosítása a szerződés teljes időtartama alatt a teljes szerződéses keretösszeg erejéig, azaz nettó 420 000 000,- Ft értékben. A tárgyalások során a felek egyeztetnek az ajánlattevő által igénybe venni kívánt Müpa szolgáltatásokról, továbbá az Ajánlattevő által kínált felületek és egyéb hirdetési módozatok, kreatív felhasználások vonatkozásában, valamint az Ajánlattevő egyedi esetleges szerződési feltételeiről, pénzügyi elszámolások menetéről, általános szerződési feltételei alkalmazhatóságáról. A felsorolt témakörök az eljárás elején nem meghatározhatók, ezért szükséges tárgyalásos formában lefolytatni az eljárást. A Müpa az ajánlattevők szolgáltatásait pénzbeli és szolgáltatáscsomagbeli ellentételezéssel kívánja kompenzálni, a szolgáltatásbeli csomag mértéke minimálisan 10% net-net értéken.
Interne Kennung: EKR001948442023/1