See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU udbud af rengøring i Ringkøbing-Skjern Kommune 2026
Beschreibung: Udbuddet omhandler rengøring og vinduespolering på en række af Ringkøbing-Skjern Kommunes enheder.Opgaverne bliver i dag udført af 2 forskellige leverandører. Ringkøbing-Skjern Kommune har eget rengøringspersonale ansat på flere enheder.Ringkøbing-Skjern Kommune forpligter sig ikke til at indkøbe for et bestemt beløb, idet ydelsernes omfang vil være afhængigt af de enkelte aftaleenheders behov.Det sidste års forbrug er ca. 14,4 mio. kr.Kontrakten er opdelt i 6 delaftaler. Delaftalerne 1 -3 omhandler rengøring og delaftalerne 4-6 omhandler vinduespolering. En nærmere beskrivelse findes i bilag 2 – tilbudsliste.Det er muligt for kommunale enheder at til- og framelde sig aftalen i hele kontraktperioden.Tilbudsgivere kan byde på et valgfrit antal delaftaler, men kun hele delaftaler. Det er muligt at byde på hver delaftale separat og hver delaftale har sin egen vinder
Interne Kennung: EU udbud af rengøring
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: EU udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Vest - rengøring
Beschreibung: Rengøring af enheder i område vest.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Øst - rengøring
Beschreibung: Rengøring af enheder i område øst.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Syd - rengøring
Beschreibung: Rengøring af enheder i område syd.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-3
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 - Vest - vinduespolering
Beschreibung: Vinduespolering af enheder i område vest.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-4
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5 - Øst - vinduespolering
Beschreibung: Vinduespolering af enheder i område øst.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-5
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6 - Syd - vinduespolering
Beschreibung: Vinduespolering af enheder i område syd.
Interne Kennung: Udbud af rengøring-6