610768-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizarea de produse alimentare pentru Liceul cu Program Sportiv Suceava 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea de produse alimentare pentru Liceul cu Program Sportiv Suceava 2026-2028
Beschreibung: Liceul cu Program Sportiv Suceava asigură desfășurarea activităților educaționale pentru aproximativ 875 de elevi, în cadrul unui program de învățământ cu profil sportiv, care presupune inclusiv furnizarea zilnică a serviciilor de masă pentru elevii prezenți. În conformitate cu prevederile legale aplicabile alimentației în unitățile de învățământ și cu obligația de a asigura un meniu complet, alcătuit din mic dejun, prânz și cină, instituția trebuie să garanteze aprovizionarea continuă cu produse alimentare proaspete, sigure, conforme și de calitate. Având în vedere specificul activității desfășurate de Liceul cu Program Sportiv Suceava și necesitatea asigurării condițiilor corespunzătoare pentru buna desfășurare a procesului educațional, se impune achiziționarea produselor alimentare necesare pregătirii și furnizării zilnice a hranei pentru elevii care frecventează unitatea de învățământ. Achiziția se va realiza cu respectarea prevederilor Ordinului ministrului sănătății nr. 1.456/2020 pentru aprobarea Normelor de igienă din unitățile pentru ocrotirea, educarea, instruirea, odihna și recreerea copiilor și tinerilor. Beneficiul obținut de autoritatea contractantă prin furnizarea produselor care fac obiectul procedurii de achiziție constă în asigurarea ritmică și la termenele stabilite a alimentelor necesare preparării hranei, garantând astfel continuitatea activității cantinei și evitarea eventualelor întreruperi în servirea meselor. Autoritatea va răspunde la solicitările de clarificări în a-18-a zi înainte de data limită de depunere.
Interne Kennung: 1621449
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse proaspete din carne
Beschreibung: Furnizare produse proaspete din carne conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15112130 Hühner, 15112300 Geflügelleber, 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0002
Titel: Produse preparate din carne
Beschreibung: Furnizare produse preparate din carne conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131230 Salami, 15131400 Schweinefleischerzeugnisse, 15131600 Erzeugnisse aus Rind- und Kalbfleisch, 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0003
Titel: Produse din pește
Beschreibung: Furnizare produse din pește conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0004
Titel: Produse lactate
Beschreibung: Furnizare produse lactate conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0005
Titel: Produse perisabile
Beschreibung: Furnizare produse perisabile conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Alimente de bază
Beschreibung: Furnizare alimente de bază conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15612100 Weizenmehl, 15612210 Maismehl, 15870000 Würzmittel, 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf
Los: LOT-0007
Titel: Legume
Beschreibung: Furnizare legume conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221000 Gemüse
Los: LOT-0008
Titel: Fructe
Beschreibung: Furnizare fructe conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0009
Titel: Panificație
Beschreibung: Furnizare produse de panificație conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck, 15811100 Brot
Los: LOT-0010
Titel: Patiserie
Beschreibung: Furnizare patiserie conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0011
Titel: Dulciuri
Beschreibung: Furnizare dulciuri conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0012
Titel: Băuturi
Beschreibung: Furnizare băuturi conform descrierii din Caietul de sarcini. În caietul de sarcini se regăsesc detaliate cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 12