2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bibliotekssystem till folkbiblioteket
Beschreibung: Upphandlingen omfattar ett komplett bibliotekssystem till folkbiblioteket i Upplands Väsby, inklusive publik webbplats, drift, underhåll, support, systemuppgraderingar, införande, utbildning och migrering från befintligt system samt optioner för konsulttjänster och extra utbildning.
Interne Kennung: KFN/2026:60
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48160000 Bibliothekensoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48161000 Bibliothekenverwaltungssystem, 72212160 Entwicklung von Bibliothekensoftware
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Bibliotekssystem till folkbiblioteket
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KFN/2026:60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001