2. Verfahren
Verfahren
Titel: FVE na objektech Statutárního města Jablonec nad Nisou a jím vlastněných společností II
Beschreibung: Zadavatel je energetická společnost, která je dlouhodobě vlastníkem a provozovatelem centralizovaného zásobování teplem a tepelných hospodářství v objektech města Jablonce nad Nisou a má zpracován dlouhodobý program umístění obnovitelných zdrojů energie na městských a vlastních budovách. Zadavatel má v úmyslu stávající systém energetického hospodářství dotvořit a rozšířit formou veřejné zakázky s prvky Design&Build o plánovanou výstavbu fotovoltaických elektráren („FVE“) na budovách ve vlastnictví města Jablonec nad Nisou a Zadavatele. Systém musí být schopen dodávky elektrické energie do objektů, ohřevu teplé vody pomocí obnovitelné energie. Součástí systému bude i akumulace elektřiny (pro akumulaci počítá Zadavatel s bateriemi a ohřevem vody) a řídící systém (rozšíření dispečinku) včetně otevřenosti k obchodním operacím a ke službám výkonové rovnováhy. K výše uvedenému byla vypsána výzva 4. Modernizačního fondu RES+ a v tomto smyslu musí požadované dodávky vyhovět citovanému programu. Požadované plnění rovněž musí vyhovět požadavkům komunitní energetiky ve smyslu platné legislativy EU a být přiměřeným způsobem otevřené vývoji legislativy v ČR. Předmětem Veřejné zakázky „FVE na objektech Statutárního města Jablonec nad Nisou a jím vlastněných společností II“ je poskytnutí dodávek a montáže požadovaných FVE, dodávka řídicího sytému, který bude Zadavatel provozovat a zároveň bude systémovým integrátorem komunitní energetiky, v rámci které bude zajišťovat dodávky obnovitelné i neobnovitelné elektřiny a tepla, jejich akumulaci (z elektřiny na teplou vodu a do baterií), sdílení energií a obchod s elektřinou (dále jen souhrnně „Systém“) a dále poskytnutí dalších plnění, která jsou výslovně uvedena ve Smlouvě o dílo a jejích přílohách, zejména v Příloze č. 4 návrhu Smlouvy o dílo – Požadavky Objednatele. Doplňující informace k veřejné zakázce jsou dále uvedeny v Příloze č. 1 Zadávací dokumentace – Studii stavebně-technologického řešení, která obsahuje vymezení objektů a možnou orientaci FV panelů . Zadavatel stanovuje jako maximální navržený výkon Systému 3,6 MWp, přičemž dle vlastní analýzy dospěl k předpokládanému výkonu Systému ve výši 3,240MWp. Zadavatel požaduje instalovat FVE včetně dodávky stavebně – technologických opatření (nové LPS nebo opravy stávajících LPS a záchytné konstrukce) a uvést budoucí dílo do provozu včetně zajištění připojení do distribuční soustavy dle podmínek provozovatele distribuční soustavy. Předmět plnění (realizace vybudování komunitní energetické soustavy) dále zahrnuje zejména následující: - zpracování projektové dokumentace na realizaci FVE (DPS) u všech objektů určených k osazení FVE, přičemž u těchto objektů jsou k dispozici pro přípravu prováděcí projektové dokumentace již některé podklady ve formátu .dwg zejména projektové dokumentace pro stavební povolení a projektové studie , a dokumentace skutečného provedení u všech FVE (DSPS), - dodávka a montáž navržených požadovaných FVE „na klíč“ v souladu s požadavky Zadavatele, - vypracování podrobného provozního řádu pro nově instalovaná zařízení a zaškolení obsluhy, - dodání řídicího systému, jehož součástí bude energetický management včetně vývoje, provozu a rozvoje energodispečinku (služby zahrnující trvalé sledování, prediktivní řízení a efektivní využívání obnovitelné energie včetně vyhodnocování dosahovaných úspor energie) po dobu trvání smluvního vztahu, včetně kontroly instalovaných zařízení, včetně spolupráce při operativní přípravě provozu těchto zařízení a jejím následném vyhodnocení a rozúčtování, - poskytnutí záruky za dosažení kritérií požadovaných dotačním orgánem (min. 80 % samospotřeba v objektech dotčených investicí v roční bilanci a dalších parametrů dle výzvy Modernizačního fondu RES+ 4/2022 ) a spolupráce při vyhodnocování a prokazování těchto kritérií předpokládaných úspor, - sledování a vyhodnocování dosažených výsledků po dobu trvání smluvního vztahu, zejména spolupráce při vyhodnocování a prokazování požadovaných kritérií pro dotace, dále kritéria ekonomické návratnosti a ekologického přínosu takto dosahovaného energetického mixu včetně podkladů pro bankovní taxonomii. Zadavatel požaduje mimo dodávky Systému i služby následné podpory provozu, údržby a rozvoje Systému. Více informací viz ZD.
Interne Kennung: FVE Jablonec nad Nisou II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění závazku ze smlouvy na plnění předmětu Veřejné zakázky, a to v případě, že dojde k předčasnému ukončení Smlouvy o dílo – Příloha č. 3 Zadávací dokumentace. Zadavatel je v takovém případě oprávněn uzavřít Smlouvu s novým dodavatelem, který se dle výsledku hodnocení umístil jako další v pořadí, je připraven se Zadavatelem Smlouvu uzavřít a splňuje podmínky účasti dle ZZVZ („Nový dodavatel“). Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Změna dodavatele bude provedena za splnění podmínek stanovených v § 222 ZZVZ uzavřením Smlouvy o dílo mezi Zadavatelem a Novým dodavatelem. Obsah smluvního vztahu s Novým dodavatelem bude odpovídat původní nabídce Nového dodavatele předložené v zadávacím řízení, upravené případně v souladu s § 222 ve prospěch Zadavatele a/nebo tak, aby byla umožněna její realizace s ohledem na aktuální stav Veřejné zakázky. Podrobné podmínky pro realizaci dotčené vyhrazené změny včetně určení její ceny jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o dílo, konkrétně v čl. 15.6. Smlouvy o dílo. Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 3 ZZVZ vyhrazuje využití opčního práva na poskytnutí dalších služeb a stavebních prací ze strany Vybraného dodavatele, a to zejména v případě rozšíření funkcionalit Systému v návaznosti na provedení jeho rozvoje, a dále nových a souvisejících služeb a stavebních prací po vyčerpání maximálního rozsahu služeb rozvoje a rozšíření Systému a souvisejících služeb či stavebních prací sjednaných ve Smlouvě o dílo. Bližší informace k využití opčního práva jsou stanoveny ve Smlouvě o dílo. Opčního práva dle tohoto bodu 15.2 Zadávací dokumentace bude Zadavatel oprávněn využít za podmínek upravených v § 100 odst. 3 a § 66 ZZVZ. Zadavatel využije opčního práva v jednacím řízení bez uveřejnění podle § 66 ZZVZ. Opční právo může být využito i opakovaně. Finanční hodnota těchto případných nových služeb poskytnutých na základě opčního práva nepřevýší částku 40.000.000,- Kč bez DPH a současně nepřesáhne 30 % celkové ceny za sjednané plnění Veřejné zakázky. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze Smlouvy o dílo v situaci, kdy instalovaný výkon FVE, jenž měl být umístěn na střeše, která se po provedení diagnostiky ukáže jako nezpůsobilá nebo nevhodná dle podmínek uvedených ve Smlouvě o dílo, bude stejný výkon instalován na náhradním objektu určeném Objednatelem v souladu s čl. 13.7. návrhu Smlouvy o dílo, nebo nebude instalován vůbec. Podrobné podmínky pro realizaci dotčené vyhrazené změny včetně určení její ceny jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o dílo, konkrétně v čl. 13.7 Smlouvy o dílo. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo instalovat i nižší souhrnný výkon než předpokládaných 3,240 MWp (resp. maximálních 3,6 MWp) s ohledem na konkrétní místní podmínky jednotlivých střech. Bližší informace jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o dílo. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze Smlouvy o dílo pro případ, kdy bude nutné realizovat změny předmětu plnění Veřejné zakázky v důsledku stanovení nových povinností pro Zadavatele kvůli novelizaci zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů nebo jiných právních předpisů dopadajících na plnění dle Smlouvy o dílo. Podrobné podmínky pro realizaci dotčené vyhrazené změny včetně určení její ceny jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o dílo, konkrétně v čl. 13.4. Smlouvy o dílo. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost přistoupit po uzavření Smlouvy o dílo ke změně závazku v průběhu doby jejího trvání a to v mezích indexace ceny podle valorizační doložky upravené v čl. 13.5 Smlouvy o dílo. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost dodatečně instalovat ukotvení FVE z důvodu statiky, která se ukáže jako nevyhovující po provedení kontolního přepočtu vztlaku(sání). Podrobné podmínky pro realizaci dotčené vyhrazené změny včetně určení její ceny jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o dílo, konkrétně v čl. 13.7.2. Smlouvy o dílo. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze Smlouvy o dílo v případě, že dojde ke změně právních předpisů upravujících DPH – v takovém případě je Zadavatel oprávněn upravit výši DPH dle aktuálních právních předpisů. Zadavatel si dále v souladu s § 100 odst. 1 vyhrazuje změnu závazku ze Smlouvy o dílo spočívající v prodloužení doby plnění vybraného dodavatele o dobu, po kterou trvá překážka, bránící vybranému dodavateli v řádném plnění Smlouvy o dílo. Tato překážka může spočívat zejména: a) na straně třetích osob či orgánů veřejné moci, kdy je plnění dodavatele na jednání těchto osob a/nebo orgánů závislé a je jimi podmíněno, přičemž dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl vzniku překážky na straně třetích osob a/nebo orgánů veřejné moci zabránit (zejména činnosti související s inženýrskou činností, lhůty správních orgánů, součinnost vlastníků pozemků apod.); b) ve vzniku mimořádných nepředvídatelných a neodvratitelných okolností, ohledně kterých nebylo možno rozumně očekávat, že by s nimi strany počítaly v době uzavření Smlouvy o dílo, a kterými jsou zejména živelné pohromy, epidemie či závažné společenské události (vyšší moc); c) v okolnosti/okolnostech, které Zadavatel ani dodavatel, jednající s náležitou péčí, nemohli rozumně předpokládat a které nezávisí na jejich vůli; d) v nutnosti poskytnout koordinaci se zhotovitelem rekonstrukce či opravy střechy určené k osazení FVE (blíže upraveno v čl. 4.19. Smlouvy o dílo). Viz ZD.