2. Verfahren
Verfahren
Titel: Győr útfelújítások tervezése Révfalu -Kossuth
Beschreibung: A közbeszerzés tárgyát képező tervezési feladatokhoz kapcsolódó beruházást (kivitelezést) Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a Fenntartható városfejlesztés TOP_Plusz-1.3.2-23 pályázat keretében kívánja megvalósítani. Jelen beszerzés saját forrásból kerül megvalósításra.
Interne Kennung: EKR001446122026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az értékelési szempontokat lásd a hirdetmény BT-540 mezőiben (a felhívás II.2.5. pontjában).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Győr - Kossuth utca felújítás tervezése
Beschreibung: Győr, Kossuth Lajos utca (Városház köz és Lencse köz közötti szakasz) faltól-falig történő felújításának tervezése az alábbiak szerint: Kiterjesztett műszaki, szerkezeti és számszaki paraméterek: • Tervezési szakasz hossza és elhelyezkedése: Pontosan 490 méter a 7715 helyrajzi számú közterületen. • Közterületi határvonalak és szélességek: A szabályozási szélesség 12,5 méter és 23,9 méter között változik • Útügyi osztályba sorolás és tervezési sebesség: Az e-UT 03.01.11 szabvány alapján B. IV. b. C. kategória, méretezési sebessége: 50 km/óra • PÁLYASZERKEZET DIAGNOSZTIKA (Fúrásos feltárások): A tervezés alapját az úttesten, 4 helyen elvégzett fúrásos feltárás és laboratóriumi eredményei képezik. A meglévő tetőszelvényes aszfaltburkolat felülete elöregedett, deformálódott, több helyen teherbírási elégtelenségre utaló hálós repedésekkel terhelt. • Keresztmetszeti és sávszélességi korrekciók: o Meglévő állapot: Változó, 8,0–10,0 méter széles burkolat. o Tervezett állapot: Az új, egységes útpálya 7,0 méter széles lesz, ami 2 x 3,25 méter széles forgalmi sávból és 2 x 0,25 méter kétoldali biztonsági sávból áll. • Gyalogos-átkelőhelyek (Kijelölt gyalogosátkelők) részletes tervezési feladatai: o Érintett csomópontok: A Városház köz és a Lencse-köz környezetében található meglévő keresztirányú, valamint a Lencse köz és a Liget utca csomópontjaiban lévő hosszirányú gyalogos-átkelőhelyek teljes körű felülvizsgálata és áttervezése. o Akadálymentesítés: Valamennyi érintett gyalogos-átkelőhelyen kötelező a teljes körű fizikai és infokommunikációs akadálymentesítés megtervezése (0–2cm-es szegélymagasság), valamint a taktilis burkolati jelek elhelyezése. o Biztonsági elemek és megvilágítás: Meg kell tervezni a gyalogos-átkelőhelyek önálló, szabványos, fokozott fényerejű közvilágítását. • Parkolás- és szegélykialakítás: o Az északi oldali burkolatszűkítés területén új, 2,50 méter széles parkolósáv. • Gyalogos és zöldfelületi infrastruktúra: o Északi oldal: A meglévő 2,0–4,0 méter széles, homlokzatig tartó teljes felületű aszfaltjárda részbeni szűkítése, új, a járda és az új parkolósáv közé eső zöldsávok (füvesítés, fásítás) megtervezése. o Déli oldal: A Transzportház köztől nyugatra eső, 2,0 méter széles, elöregedett járda teljes rekonstrukciója. Az ingatlanok meglévő aszfaltos kapubehajtóinak szintbeli csatlakozási tervezése, az úttest felől döntött szegélyes kialakítással. • Tömegközlekedés (Autóbusz-infrastruktúra):. A meglévő autóbuszöböl felújítása az északi oldali meglévő folyópályás megállóhely megszüntetése, és helyette egy új, önálló, méretezett autóbuszöböl tervezése. • Szakági közmű és világítástechnikai feladatok: o Útpálya alatti közművek: A gázvezeték, vízvezeték és az egyesített gravitációs csatornahálózat szintbehelyezési, aknatető-szintezési és szükség szerinti védelmi/kiváltási tervei. o Járda alatti közművek: Távközlési és elektromos földkábelek, alépítmények mechanikai védelme a szegélyáthelyezések sávjában. o Légvezetékes hálózat: A déli oldali oszlopsoron lévő légvezetékes közvilágítási hálózat, valamint az elektromos és távközlési légvezetékek szabványossági felülvizsgálata, szükség esetén oszlopkiváltási és korszerűsítési tervek készítése. o Csapadékvíz-elvezetés: Az útfelület víztelenítésének megoldása a meglévő egyesített gravitációs csatornahálózatra történő rákötéssel, új víznyelő rácsok elhelyezésével.
Interne Kennung: EKR001446122026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A tervezői művezetés díja opcionálisan kerül lehívásra a teljesítés során, maximum tervezési díj 30 %-ig (Tervezetten 10 alkalom) a megajánlás szerinti mérnöknap egységár alapján és tételesen kerül elszámolásra.
Los: LOT-0002
Titel: Győr - Révfalui utcák felújításának tervezése
Beschreibung: A tervezett beruházás során Győr Révfalu városrészében a Zólyom utca, a Gyöngy utca, a Báthory utca, a Hédervári szervízút, illetve a Hédervári szervízút és a Gyöngy utca közötti lakóútszakasz egyes érintett részeinek komplex felújítása valósul meg. Az érintett önkormányzati tulajdonú belterületi helyi utak összesített hossza: 821 m. A városi közlekedéshálózatban a Zólyom utca és Báthory utca gyűjtőúti besorolású, a többi fejlesztésre tervezett utca lakó-kiszolgáló funkciójú. A fenti utcák egyes részein az új pályaszerkezet építése a tervezett pályaszélesítés miatt szükséges, míg egyes szakaszokon a meglévő elhasználódott, töredezett, kátyúsodott, megsüllyedt szilárd burkolatú útszakaszok bontás utáni új aszfaltburkolását célozza. Közművek érintettsége: Zólyom utca • Vízvezeték hálózat: Az utca É-i oldalán NA80 acny vezeték húzódik. • A Gyöngy utcában és a Gyöngy utcától K-i irányba NA200 acny. vezeték található a Víztorony utcában lévő víztorony felől a Bácsai út irányába. (a víztorony nem üzemel, ki van iktatva a hálózatból). • Szennyvízcsatorna hálózat: nem érintett (az aknafedlapokat szintre kell állítani). • Gázellátó hálózat: nem érintett (a szerelvényeket szintre kell állítani). • 0,4 kV-os hálózat, közvilágítás- légvezetékes hálózat található (lámpatestek cseréje szükséges). • Távközlési hálózat: légvezetékes hálózat nem érintett (a Hédervári zsákutca csomópontban a távközlési akna megerősítése, átépítése szükséges). Gyöngy utca Közművek érintettsége: • Vízvezeték hálózat: A Gyöngy utcában és a Gyöngy utcától K-i irányba NA200 acny. vezeték található a Víztorony utcában lévő víztorony felől a Bácsai út irányába. (a víztorony nem üzemel, ki van iktatva a hálózatból). • Szennyvízcsatorna hálózat: Az NA200-as beton gerinccsatorna és az acny. alapú bekötések kiváltandók KG-PVC anyagúra. • Gázellátó hálózat: nem érintett (a szerelvényeket szintre kell állítani). • 0,4 kV-os hálózat, közvilágítás- légvezetékes hálózat található (lámpatestek cseréje szükséges). • Távközlési hálózat: légvezetékes hálózat nem érintett. Báthory utca Közművek érintettsége: • Vízvezeték hálózat: nem érintett, az utcában nincs vízvezeték • Szennyvízcsatorna hálózat: nem érintett, az utcában nincs szennyvízcsatorna • Gázellátó hálózat: nem érintett, az utcában nincs gázvezeték • 0,4 kV-os hálózat, közvilágítás- légvezetékes hálózat található (új kábeles hálózat, közvilágítás tervezett). • Távközlési hálózat: légvezetékes hálózat nem érintett. (a Hédervári zsákutca csomópontban a távközlési akna megerősítése, átépítése szükséges). Hédervári szervízút Közművek érintettsége: • Vízvezeték hálózat: A meglévő NA50-es vízvezeték kiváltása szükséges • Szennyvízcsatorna hálózat: érintett (a meglévő beton anyagú szennyvízcsatorna kiváltása szükséges KG-PVC anyagúra). • Gázellátó hálózat: nem érintett (a szerelvényeket szintre kell állítani). • 0,4 kV-os hálózat, közvilágítás- légvezetékes hálózat található (a lámpatestek cseréje szükséges). • Távközlési hálózat: alépítményen elhelyezett kábeles hálózat található az utcában. Hédervári szervízút és a Gyöngy utca közötti lakóút szakasz Közművek érintettsége: • Vízvezeték hálózat: nincs az utcában • Szennyvízcsatorna hálózat: a 10555 és 10564 hrsz.-ú telkeken - nem közterületen található - nem érintett. • Gázellátó hálózat: nincs az utcában • 0,4 kV-os hálózat, közvilágítás- légvezetékes hálózat található (lámpatestek cseréje szükséges). • Távközlési hálózat: légvezetékes hálózat nem érintett. A tervezési folyamat során esetlegesen felmerülő közműérintettség miatti kiváltási tervkészítés, engedélyeztetés és szükség esetén ERD (Előzetes Régészeti Dokumentáció) készítése is tervező feladatát képezi. Feladat a költségvetés elkészítése és a költségszakértői feladatok ellátása és a kivitelezés időszakában történő rendelkezésre állás. A beruházás engedélyköteles. A tulajdonviszonyok rendezettek.
Interne Kennung: EKR001446122026/2