2. Verfahren
Verfahren
Titel: 90.2026 Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja budynków zabytkowych UMW” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna oraz sprawowanie nadzoru autorskiego - Budynek przy ul. Chałubińskiego 3 we Wrocławiu
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwolenie na budowę, z podziałem na etapy oraz koszty kwalifikowane i niekwalifikowane pn.: „Termomodernizacja budynków zabytkowych UMW” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna (Nabór nr FENX.01.01-IW.01-004/24) - budynek przy ul. Chałubińskiego 3 we Wrocławiu. 2) Sprawowanie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót prowadzonych na podstawie opracowanych przez Wykonawcę projektów - od momentu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych, aż do zakończenia inwestycji. Zamawiający przewiduje 100 pobytów. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ pt. „Opis przedmiotu zamówienia” oraz we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 4. Zamawiający zamierza sfinansować przedmiot zamówienia ze środków Programu FEnIKS 2021 - 2027 w Priorytecie FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności; działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna. 5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), określoną w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje (tzw. taksonomia UE), przy czym przewidywana realizacja przedmiotu zamówienia nie będzie miała znaczącego negatywnego wpływu na żaden z sześciu celów środowiskowych, o których mowa w art. 17 ww. rozporządzenia, tj.: łagodzenie zmian klimatu, adaptację do zmian klimatu, zrównoważone wykorzystanie i ochronę zasobów wodnych i morskich, przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniom oraz ich kontrola, a także ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów. 6. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: - produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tekst jedn. – Dz. U. z 2026 r., poz. 20, z późn. zm.), zwanej dalej „Ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa”), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; - produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie wymagania, o którym mowa w tym punkcie, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 Pzp.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71321200 Heizungsplanung, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71321200 Heizungsplanung, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.