611066-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Softwarepaket und Informationssysteme – Udbud af Rammeaftale vedrørende levering af kompenserende software
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Rammeaftale vedrørende levering af kompenserende software
BeschreibungLandsdækkende Rammeaftale vedr. indkøb af kompenserende software til elever, kursister og studerende med ordblindhed, der får bevilget specialpædagogisk støtte. Rammeaftalen vil blive indgået med én leverandør. Det forventede forbrug for hele rammeaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 80.000 stykker (abonnementer). Rammeaftalens maksimale mængde i den løbetid inkl. forlængelser er på 110.000 stykker (abonnementer).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. Udbudsbetingelserne beskriver processen for udbuddet og fastsætter retningslinjerne for afgivelse af tilbud, herunder de gældende tidsfrister, kommunikation mellem tilbudsgiver og ordregiver samt oplysninger om udbudsprocessen i øvrigt.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48190000 Unterrichtssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0000
Menge110 000 Stück