2. Verfahren
Verfahren
Titel: NZP.271.139.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dzierżawę urządzenia do izolacji kwasów nukleinowych wraz z dostawą kompatybilnych zestawów diagnostycznych (IVD) do izolacji kwasów nukleinowych do Pracowni Diagnostyki Molekularnej, ZDL dla WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dzierżawa urządzenia do izolacji kwasów nukleinowych wraz z dostawą kompatybilnych zestawów diagnostycznych (IVD) do izolacji kwasów nukleinowych do Pracowni Diagnostyki Molekularnej, Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ, który jest jednocześnie formularzem cenowym oraz Załączniku nr 2a do SWZ. 2. Oferta dla swojej ważności musi być złożona na wszystkie pozycje. 3. Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zwiększeniu ilości zamawianego towaru do maksymalnych ilości wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści dokumentu, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: NZP.271.139.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Postępowanie zawiera asortyment, którego zużycie bardzo wzrasta z powodu trwającej rozbudowy Szpitala m.in zwiększenie liczby łóżek na OIT, oddziałów chirurgicznych i hematologii. Ze względu na doniosłą funkcję społeczną Zamawiającego, który jest największym Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii w województwie łódzkim, Zamawiający w sposób szczególnie restrykcyjny podchodzi do zapewnienia płynności dostaw, w tym zwłaszcza w odniesieniu do produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz wszelkich innych towarów związanych z leczeniem pacjentów. Postępowanie ma na celu zabezpieczenie Centrum w asortyment niezbędny do funkcjonowania i prawidłowej pracy jednostek Szpitala.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0004
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zwiększeniu ilości zamawianego towaru do maksymalnych ilości wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.