2. Verfahren
Verfahren
Titel: Användarnära IT
Beschreibung: RISE genomför denna upphandling i syfte att teckna avtal med en IT‑partner som kan stödja RISE i utvecklingen av en framtidssäker, effektiv och hållbar arbetsplats. Upphandlingen omfattar IT‑hårdvara med tillhörande tjänster
Interne Kennung: 26/4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32250000 Mobilfunkgeräte
5. Los
Los: LOT-0000