611226-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Wyłonienie Wykonawcy w zakresie ubezpieczenia mienia i innych interesów Agencji Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o., odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części przedmiotu zamówienia.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWyłonienie Wykonawcy w zakresie ubezpieczenia mienia i innych interesów Agencji Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o., odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części przedmiotu zamówienia.
Beschreibung1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie ubezpieczenia mienia i innych interesów Agencji Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o., odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części przedmiotu zamówienia. 1.1 Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 1.2 Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.2.1 Część 1 – ubezpieczenie mienia (PD), sprzętu elektronicznego (EEI), przerw w działalności ICE Kraków (BI) oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) ARMK, przy czym na część 1 zamówienia składa się zakres podstawowy oraz zakres objęty prawem opcji nr 1 i zakres objęty prawem opcji nr 2; 1.2.2 Część 2 – generalne ubezpieczenie inwestycji budowlanych i montażowych CAR/EAR wraz z Sekcją II odpowiedzialności cywilnej, w okresie od dnia 1 listopada 2026r. do 31.12.2028r. 1.3 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części przedmiotu zamówienia, określonych w pkt. 1.2 opisu przedmiotu zamówienia. 2. Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia są zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne KennungARMK 10.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungARMK 10.2026 - Część 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W Części 1 należy wykonać zakres podstawowy oraz, jeżeli Zamawiający skorzysta z odpowiedniego uprawnienia, zakres objęty prawem opcji nr 1 lub prawem opcji nr 2. Część 2 obejmuje wyłącznie zakres podstawowy i nie przewiduje prawa opcji. 2. Prawa opcji dotyczą wyłącznie Części 1 i zostały przewidziane zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Zamawiający może, lecz nie jest zobowiązany, skorzystać z każdego z tych uprawnień na zasadach określonych w SWZ, OPZ i projektowanych postanowieniach umowy. Prawo opcji nr 1 dotyczy objęcia ochroną Centrum Muzyki, natomiast prawo opcji nr 2 jest uruchamiane jeden raz i łącznie dla całego programu Części 1 na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2028 r., z zastrzeżeniem warunków dotyczących ICE i Centrum Muzyki. Nieskorzystanie z prawa opcji ani krótszy rzeczywisty okres ochrony ICE nie rodzą po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń. Zamawiający gwarantuje realizację wyłącznie zakresu podstawowego Części 1 i Części 2, a Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie udzieloną ochronę. 3. W celu skorzystania z prawa opcji nr 1 w Części 1 Zamawiający doręczy Wykonawcy jednostronne oświadczenie w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na wskazany adres siedziby lub poczty elektronicznej Wykonawcy, nie później niż 7 dni przed wymaganym terminem rozpoczęcia ochrony Centrum Muzyki. Opcja nr 1 nie jest podzielna. Rozpoczęcie albo kontynuowanie ochrony po 31 grudnia 2027 r. wymaga uprzedniego uruchomienia prawa opcji nr 2. Skorzystanie z niej nie wymaga zgody Wykonawcy ani zawarcia aneksu. 4. W celu skorzystania z prawa opcji nr 2 w Części 1 Zamawiający doręczy Wykonawcy jednostronne oświadczenie w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na wskazany adres siedziby lub poczty elektronicznej, nie później niż 60 dni przed zakończeniem pierwszego okresu polisowego, tj. nie później niż do dnia 1 listopada 2027 r. Opcja nr 2 jest uruchamiana jeden raz i łącznie dla całego programu Części 1. Skorzystanie z niej nie wymaga zgody Wykonawcy ani zawarcia aneksu. 5. Prawo opcji nr 2 obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2028 r.: ochronę Wesołej i Parkingu w zakresie PD i EEI, ochronę OC działalności ARMK oraz ochronę ICE w zakresie PD, EEI i BI wyłącznie przez okres, w którym ARMK posiada tytuł prawny lub interes ubezpieczeniowy dotyczący tego obiektu. Ochrona Centrum Muzyki jest w tym okresie kontynuowana, jeżeli prawo opcji nr 1 uruchomiono wcześniej, albo rozpoczyna się od daty wskazanej w odrębnym oświadczeniu ARMK o uruchomieniu prawa opcji nr 1. Samo uruchomienie prawa opcji nr 2 nie uruchamia prawa opcji nr 1. 6. Pozostałe informacje dotyczące opcji są zawarte między innymi w pkt. 4) SWZ.
LosLOT-0002
Interne KennungARMK 10.2026 - Część 2