611237-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Entwicklung von branchenspezifischer Software – Achiziție soluție informatică pentru Automatic Meter Reading
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție soluție informatică pentru Automatic Meter Reading
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie achiziția unei soluții informatice de tip AMR (Automatic Meter Reading) Gaz, incluzând componentele software și hardware în vederea integrării, citirii și gestionării datelor din echipamentele Smart instalate în momentul de față cât și cele ce urmează a intra în infrastructura rețelei de gaz a companiei Distrigaz Sud Rețele, conform cerintelor exprese ale documentului descriptiv/caietului de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a candidaturilor: 18 Termenul limita exprimat in numarul de zile in care Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea candidaturilor.
Interne Kennung: 68/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212100 Entwicklung von branchenspezifischer Software
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie achiziția unei soluții informatice de tip AMR (Automatic Meter Reading) Gaz, incluzând componentele software și hardware în vederea integrării, citirii și gestionării datelor din echipamentele Smart instalate în momentul de față cât și cele ce urmează a intra în infrastructura rețelei de gaz a companiei Distrigaz Sud Rețele, conform cerintelor exprese ale documentului descriptiv/caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme