611262-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Udbud af hovedentrepriser vedr. renovering og etablering af bygningskonstruktioner og tekniske installationer 0-5 mio. kr.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af hovedentrepriser vedr. renovering og etablering af bygningskonstruktioner og tekniske installationer 0-5 mio. kr.
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på hovedentrepriser vedr. renovering og etablering af bygningskonstruktioner, samt tekniske installationer fra 0-5 mio. kr..
Interne Kennung2025-0405455
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensAftalen vedrører hovedentrepriser vedr. renovering og etablering af bygningskonstruktioner, samt tekniske installationer. Opgaverne på denne aftale vil have hovedvægten indenfor fagene tømrer, maler, elektriker, VVS og murer og vil hovedsageligt blive udført på bygningens ”skal”, men kan i mindre omfang indeholde de øvrige fag angivet i bilag 2.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45261900 Dachreparatur und Dachwartung, 45262520 Mauerarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0000